33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

خانواده‌ام در حال حاضر در قم ساکن هستند/علاقه‌ای به خارج نشینی نداریم

شهردار قم گفت: همسر و تعدادی از فرزندانم در حال حاضر در قم ساکن هستند و خبرها و شایعات مطرح شده مبنی بر اینکه تمام خانواده‌ام در خارج کشور زندگی می‌کنند، کذب محض است.

دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به انتشار برخی از اخبار و فیلم‌ها در خصوص تحصیل و سکونت فرزندان و خانواده وی در خارج از کشور، اظهار کرد: در خصوص اخبار و فیلم‌های منتشر شده در برخی رسانه‌ها ابراز تاسف می‌کنم؛ این دست اقدامات و زیر پا گذاشتن اخلاق توسط تعداد اندکی افرادی که خبرنگارنما هستند نه خبرنگار صورت می‌گیرد، چرا که خبرنگاران در راستای اهداف منافع ملی و نظام حرکت می‌کنند و از پایه های رشد و توسعه به شمار می‌روند.

شهردار قم یادآور شد: خانواده بنده ولایی و مذهبی بوده و به رعایت اخلاق اهتمام دارند؛ همسر و تعدادی از فرزندانم در حال حاضر در قم ساکن هستند و خبرها و شایعات مطرح شده مبنی بر اینکه تمام خانواده‌ام در خارج کشور زندگی می‌کنند، کذب محض است.

دکتر سقائیان‌نژاد با بیان اینکه پیگیری‌های قضایی و حقوقی برای برخورد با طرح‌کنندگان چنین مسائلی صورت می‌گیرد، یادآور شد: بنده تحصیلات عالی خود را در بهترین دانشگاه‌های دنیا گذرانده‌ام و ۴۱ سال است که کادر علمی دانشگاه برق اصفهان بوده و ۳۰ سال خدمت در نظام جمهوری اسلامی در پرونده کاری بنده به ثبت رسیده است.

وی تاکید کرد: چهار سال ریاست دانشگاه اصفهان، ۹ سال ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان، ۱۲ سال مسئولیت شهرداری اصفهان و بیش از ۴ سال مسؤولیت شهرداری قم سابقه کمی نیست که یک شبه بخواهند زیرپا گذارند و همه با این سابقه در کشور آشنایی دارند.

شهردار قم با بیان اینکه در سال ۲۰۱۹، ۱۰ مقاله علمی از وی در مجلات معتبر داخی و خارجی به چاپ رسیده است، گفت: تحصیل در خارج کشور جرم نیست و اگر تحصیلات در مسیر پیشرفت نظام باشد بسیار ارزنده است.

سقاییان نژاد با اشاره به اینکه همه فرزندانش تحصیلات تا مقطع لیسانس را در دانشگاه‌های تهران و اصفهان گذرانده‌اند، افزود: اگر برخی فرزندان من برای تحصیل علم و دانش به خارج رفته‌اند، همگی به عنوان سفیران گویا برای نظام بوده‌اند؛ یکی از فرزندانم بعد از تحصیلات عالی، در قم می‌خواهد تحصیلات خود را دنبال کند و خانواده من هیچ علاقه‌ای به زندگی در خارج از کشور نداشته و در خدمت نظام هستند.

وی با اشاره به اینکه حضور در خارج از کشور برای تحصیلات عالی در دانشگاه‌های معتبر با هدف رشد علمی و بهره گیری از آن برای خدمت به مردم است، گفت: زندگی ساده و عادی داریم و کسانی که ما را می‌شناسند این مسئله را تایید می‌کنند و روند زندگی ما مشخص است.