38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ورود بدمینتون به پارک های سطح شهر قم با مشارکت شهرداری قم

شهرداری قم در سالهای گذشته، جذب شهروندان به سمت فعالیت های ورزشی همگانی در فضاهای عمومی نظیر پارک ها و بوستان های شهر قم را به عنوان یک هدف جدی دنبال می کرده است و اکنون این تلاش در  آستانه ورود به دنبال به فازی جدید است.

هیئت بدمینتون استان قم بر اساس طرحی در نظر دارد با همکاری شهرداری قم رشته بدمینتون را در این  فضاهای شهری در دید عموم مردم قرار دهد و بر اساس این برنامه مشترک زمین های بدمینتون در پارک های قم احداث خواهد شد تا از این طریق شهروندان را به ورزش و رشته بدمینتون ترغیب کند.

در برخی از شهرهای کشور، بدمینتون یکی از برنامه‌های جدی مردم در روزهای تعطیل در پارکها است و بررسی ها نشان می دهد زمینه چنین فضای مفرح و ورزشی از طریق ایجاد های بدمینتون و فراهم سازی تجهیزات توسط شهرداری و نیز آموزش تکنیکی توسط هیئت بدمینتون ایجاد شده است.

تیرماه سال ۹۷ بود که شهرداری کرمانشاه از ایجاد پارک اختصاصی بدمینتون با مساحت تنها  ۴۰۰ متر در مرکز شهر با ۴ زمین بدمینتون خبر داد. در پاییز ۹۷ شهرداری شهرکرد راه اندازی زمین های بدمینتون را در پارکها استارت زد. در کرج؛ جشنواره تابستانه بدمینتون در پارکها بدمینتون شور و نشاط را به میان مردم استان البرز می‌آورد و در تهران، بدمینتون سالهاست که خانه دارد.

بر این اساس محمد حسن حسین زاده رئیس هیئت بدمینتون استان قم علی فرجی دبیر هیئت در جلسه‌ای  صمیمی با ابوالقاسم مقیمی، رئیس سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در مورد توسعه بدمینتون در  بخش همگانی گفت و گو کردند جلسه ای که حاصل آن تفاهماتی بوده که قرار است با ورود به مرحله اجرا، فضای عمومی ورزشی شهر را دگرگون و بانشاط کند.