36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

آمادگی شهرداری قم در راستای برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم عید غدیرخم

مديركل هماهنگي و نظارت بر خدمات شهري شهرداری قم از آمادگی همه جانبه شهرداری در راستای برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم عید سعید غدیر خم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحسن میرهادی گفت: با اشاره به برنامه‎ریزی صورت گرفته در راستای برگزاری هرچه باشکوه‎تر مراسم عید سعید غدیر خم در قم، اظهار داشت: حوزه معاونت خدمات شهری با همکاری مناطق هشتگانه و سازمانهای تابعه نسبت به آماده‌سازی و آذین‎بندی فضای شهری با نورپردازی نصب پارچه الوان، بنرهای مرتبط با این واقعه تاریخی در سطح شهر و هسته مرکزی شهر پیرامون حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و بلوار معنوی پیامبر اعظم(ص) خبر داد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم افزود: مراسم پیاده‎روی روز عید سعید غدیرخم از حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران از ساعت ۱۷ روز سه ‏شنبه با حضور گسترده مردم شریف قم از مسیر بلوار معنوی پیامبر اعظم(ص) آغاز می‎شود.

میرهادی در ادامه از آماده‎باش کلیه نیروهای خدماتی، فضای سبز و ستادهای خدمات‎رسانی شهرداری در سطح مناطق هشتگانه جهت آماده‎سازی و مناسب‎سازی محیط شهری از طریق تنظیف، شستشو، لایروبی انهار و همچنین آمادگی سیستم یکپارچه کنترل پسماندهای شهری از طریق بکارگیری ماشین‏آلات مکانیزه خدمات شهری، مخازن فان، کارتن پلاست‎ها، استقرار تانکرهای ویژه آب شرب بهداشتی، سرویس‎های بهداشتی و بوستان‏های سطح شهر خبر داد.

وی در راستای افزایش ضریب ایمنی شهر در این روز، اظهار داشت: در راستای تأمین ایمنی سازمان آتش‏نشانی و خدمات ایمنی با استقرار در هسته مرکزی شهر پیرامون حرم مطهر کریمه اهل بیت (س)، مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص)و مسجد مقدس جمکران در قالب اکیپ‎های خودرویی با استفاده از ماشین‏ آلات و تجهیزات آتش‎نشانی و موتور سیکلت‎هایEFT آماده خدمات‎رسانی مطلوب در مواقع ضروری هستند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم به دیگر خدمات ارائه شده توسط مدیریت شهری اشاره کرد و ضمن بیان صدور بیش از ۷۰ مجوز برای متقاضیان ایستگاه‎های صلواتی و ساماندهی آنها در راستای رعایت اصول ایمنی، ترافیکی و بهداشتی، از تمامی متولیان ایستگاه‎های صلواتی درخواست کرد در محل‎های توزیع نسبت به نظافت پیرامون محل توزیع اهتمام لازم را داشته باشند.

میرهادی سپس از فعالیت اکیپ‎های پیشگیری و رفع تخلفات شهری در راستای کنترل ناهنجاری‎های اجتماعی از قبیل سد معبر و متکدیان و… پیرامون حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) و سطح شهر و ارائه خدمات حمل و نقل همگانی با آماده‎باش سازمانهای اتوبوس‎رانی و تاکسی‎رانی جهت جابجایی و حمل و نقل به عنوان اهم اقدامات شهرداری در این ایام اشاره نمود.