35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

اجرای طرح «همیار بازیافت» در مدارس قم

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از اجرای طرح همیار بازیافت در مدارس این استان خبر داد.

سید عبدالله میر ابراهیمی اظهار داشت: آموزش تفکیک پسماند خشک از تر در درب منازل در مناطق ۲ و سه در حال انجام است و آموزش‌ها در منطقه هشت نیز به زودی آغاز می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: برای آموزش دانش آموزان در زمینه تفکیک پسماند طرح همیار بازیافت در حال اجراست که در این زمینه تفاهم نامه‌ای با انجمن دانش آموزی منعقد شده است تا به موجب آن آموزشگران سازمان در مدارس حضور یافته و به دانش آموزان آموزش‌های چهره به چهره ارائه کرده تا دانش آموزان به عنوان همیار بازیافت انتخاب شوند.

میرابراهیمی ادامه داد: این طرح برای آموزش دانش آموزان مقاطع پایین‌ برگزار می‌شود و دانش آموزان در برنامه‌های مختلف مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: آموزش‌های لازم در زمینه مدیریت پسماند در ادارات در حال ارائه است و علاوه بر آن ادارات به مخازن پسماند خشک مجهز و پسماند خشک آنها در پایان وقت اداری جمع آوری می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: آموزش اصناف در مناطق یک، چهار و هفت در حال انجام است و آموزشگران به اصناف مراجعه کرده و نحوه مشارکت در تفکیک زباله از مبدأ را به آنها آموزش می‌دهند.