29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اخذ مجوز برای ایجاد ایستگاه‌های صلواتی در قم ضروری است

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از صدور مجوز احداث ایستگاه‌های صلواتی در مسجد جمکران برای عید غدیر خبر داد و افزود:‌ اخذ مجوز برای ایجاد ایستگاه صلواتی ضروری است.

سید محسن میرهادی در خصوص اقدامات شهرداری برای عید غدیر، افزود: مناطق هشت گانه شهرداری و سازمان‌های تابعه آمادگی کامل را در راستای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم عید غدیر با آماده‌سازی، آذین‌بندی با پارچه‌های الوان سبز و نورپردازی را در سطح شهر و پیرامون حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به ویژه بلوار پیامبر اعظم(ص) در دستور کار است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: با توجه به برگزاری مراسم پیاده روی که روز سه‌شنبه انجام می‌شود که شروع مراسم از ساعت ۱۷ از حرم مطهر است و تا ساعت ۱۹ در مسجد مقدس جمکران به پایان می‌رسد، برنامه ریزی شده که ستادهای هشت گانه مناطق در طول مسیر به خدمت رسانی بپردازند.

میرهادی با بیان اینکه استقرار نیروهای آتش نشانی در راستای تأمین ایمنی مراسم از دیگر اقدامات شهرداری است، افزود: اکیپ‌های آتش نشانی در حرم مطهر، مسجد مقدس جمکران و طول بلوار پیامبر اعظم(ص) ایمنی مراسم را تأمین می‌کنند.

وی بیان کرد: نیروهای اداره کل تخلفات شهری در آماده باش کامل برای کنترل ناهنجاری های اجتماعی در روز عید غدیر هستند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: با توجه به هماهنگی با مسجد مقدس جمکران امسال شهروندان و هیئت‌ها برای بررسی درخواست احداث ایستگاه‌های صلواتی می‌توانند به مسجد مقدس جمکران و یا حوزه خدمات شهری شهرداری مراجعه کنند.

میرهادی ضمن تأکید بر دریافت مجوز احداث ایستگاه‌های صلواتی، افزود: از ادامه فعالیت ایستگاه‌هایی که مجوز لازم را دریافت نکرده باشند جلوگیری به عمل می‌آید.

وی ادامه داد: برای تسریع در صدور مجوز احداث ایستگاه‌های صلواتی روز قبل از عید غدیر کمیته‌ای در مسجد مقدس جمکران تشکیل می‌شود که پس از بررسی مجوز لازم را صادر می‌کند تا مشکلی در حوزه بهداشت، سلامت و ترافیک ایجاد نشود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم اضافه کرد:‌ تاکنون ۱۰ درخواست احداث ایستگاه صلواتی برای عید سعید غدیر داده شده است.