لینک خبر: https://www.qom.ir/?p=29883 ناریخ خبر: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

خطوط اتوبوسرانی قم نیاز به اصلاح و بازنگری دارد

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: به دلیل بالا بودن هزینه خرید و نگهداری اتوبوس، کار کردن در برخی از خطوط به‌هیچ‌عنوان صرفه اقتصادی ندارد که به همین دلیل این خطوط نیاز به اصلاح و بازنگری دارند.

به گزارش شهرنیوز، امیر یزدی با اشاره به بالا رفتن قیمت اتوبوس‌های حمل‌ و نقل درون‌شهری، اظهار داشت: قیمت اتوبوس‌هایی که ده سال پیش خریداری‌شده 100 میلیون تومان بود که قسمتی از اعتبارات آن‌ها توسط بخش دولتی تأمین می‌شد، درحالی‌که قیمت همان اتوبوس در حال حاضر به یک میلیارد و 800 میلیون تومان رسیده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به تصمیم شهرداری برای خرید تعدادی اتوبوس در سال 96 گفت: شهرداری قم در یک مرحله 50 دستگاه اتوبوس خریداری کرد که اوایل سال 97، این تعداد به‌صورت کامل وارد ناوگان شدند، اما به دلیل نبود برنامه‌ریزی در مورد نحوه استفاده از این تعداد اتوبوس به‌مرور این اتوبوس‌ها وارد برخی خطوط شده که دارای مشکلاتی بودند.

یزدی بیان کرد: به دلیل بالا بودن هزینه خرید و نگهداری اتوبوس، کار کردن در برخی از خطوط به‌ هیچ‌ عنوان صرفه اقتصادی ندارد به همین دلیل این خطوط نیاز به اصلاح و بازنگری دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خط 106، مسیر جوادالائمه(ع) به سمت دانشگاه پیام نور قم یکی از خطوطی است که به لحاظ حمل‌ و نقلی این مسیر توجیه اقتصادی ندارد.