14.6 C
شهر مقدس قم
۲۸ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار منطقه 6

تملک املاک در مسیر معابر منطقه ۶ با اعتباری بالغ بر ۱۷۹ میلیارد ریال

شهردار منطقه شش از تملک املاک در مسیر معابر منطقه 6 با اعتباری بالغ بر 179 میلیارد ریال خبر داد.

شهردار منطقه شش گفت: با توجه به وضعیت خاص و ویژه منطقه ۶ و نیازسنجی صورت گرفته، اولین اولویت توسعه شهری در حوزه عمرانی و مدیریت شهری در این منطقه بحث مسیرگشایی است که تملک املاک در مسیر معابر منطقه ۶ با اعتباری بالغ بر ۱۷۹ میلیارد ریال در حال انجام می باشد .
علی حاتمی فرد افزود: با توجه به بررسی های صورت گرفته، معابری از سطح منطقه که نیاز به دسترسی های جدید و بازگشایی داشتند شناسایی شده و تملک املاک در مسیر آنها به صورت پروژه ادامه دار در دستور کار می باشد.
وی گفت: طی سال ۹۷ فاز اول بلوار کارگر، خیابان شهید فهیمی؛خیابان شهیدان هوشنگی و ایستگاه های مترو به عنوان مسیرهای اولویت‌دار در خصوص پروژه های مسیرگشایی تعیین شده که بخش اصلی بازگشایی شده و به بهره برداری رسیدند .
شهردار منطقه۶ با اشاره به پروژه های سال ۹۸ بر اساس بودجه مصوب بیان نمود: تملکات ادامه بلوار کارگر، ادامه بلوار توحید ، تقاطع غیر همسطح امینی بیات، رمپ و لوپ تقاطع بلوار حضرت معصومه ( س) و اتوبان امام علی (ع) و تملک ایستگاه های مترو  بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته است و مشارکت و تعامل مالکین املاک در مسیر تملکات در حال انجام می باشد .
حاتمی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع توجه به بازآفرینی فضاهای شهری در سطح منطقه شش، تصریح کرد: پروژه بارآفرینی شهری، در محدوده محله های امامزاده ابراهیم ، سوم خرداد و رئیس کرمی می باشد که مطالعات طرح انجام و تملک املاک اجرا می شود.