13 C
شهر مقدس قم
۲۶ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان ها

اراده جدی برای ساماندهی تردد زائران عراقی و پاکستانی در قم وجود ندارد

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم با تأکید بر اینکه اراده جدی برای ساماندهی زائران عراقی و پاکستانی وجود ندارد، گفت: اتوبوس‌های زائران و مسافران خارجی باید ابتدا به پارک‌سوار شمالی رفته و بعد به حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) انتقال داده شوند.

رضا پوریافر با اشاره به تردد اتوبوس زائران خارجی در سطح شهر، اظهار داشت: طبق قانون اتوبوس‌های مسافربری حق‌ داشته مسافر را در پایانه پیاده و سوار کنند و اگر اتوبوسی این کار را در داخل شهر انجام دهد در هر صورت تخلف محسوب و مشکل با راننده بوده و متوجه مسئولان استان نیست.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم، پیاده و سوار کردن مسافر در سطح شهر توسط اتوبوس‌های زائران خارجی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: متأسفانه در شلوغ‌ترین و امنیتی‌ترین مکان یعنی نزدیک حرم مطهر حضرت معصومه(س) این اتوبوس‌ها اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کنند.

پوریافر با بیان کارساز نبودن جریمه نقدی، ابراز کرد: اعمال مبلغ ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار تومان جریمه برای رانندگان اتوبوس‌های زائران خارجی به‌ویژه زائران عراقی و پاکستانی تأثیری نداشته و انجام این کار بازدارنده نیست.

وی با تأکید بر اینکه اراده جدی برای ساماندهی زائران عراقی و پاکستانی وجود ندارد، تصریح کرد: اتوبوس‌های زائران و مسافران خارجی باید ابتدا به پارک‌سوار شمالی بروند و از آنجا با اتوبوس سازمان اتوبوسرانی به حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) انتقال داده شوند اما گاهی تخلفاتی در این زمینه دیده می‌شود.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم ادامه داد: حتی مصوب شده که به مرز میرجاوه ابلاغ شود ابتدا زائران و مسافران را به پارک‌سوار شمالی بیاورند، امیدواریم انجام این مهم با اهتمام مسئولان و جدیت پلیس عملیاتی شود.