33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

تقدیر شهردار قم از شاهرخ میکائیلی قهرمان نوجوان کشتی فرنگی جهان

در مراسمی که با حضور دکتر سقائیان نژاد و دیگر مسئولان استانی و کشوری برگزار شد از قهرمانان کشتی استان قم تقدیر به عمل آمد.

در مراسمی که با حضور دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم و دیگر مسئولان استانی و کشوری در مجموعه ورزشی جوادالائمه برگزار شد از قهرمانان کشتی به خصوص شاهرخ میکائیلی قهرمان نوجوان کشتی فرنگی جهان تقدیر به عمل آمد.

علیرضا دبیر در این مراسم با اشاره به جایگاه کشتی در قم، اظهار داشت: بستر توسعه و جهش این رشته ورزشی در قم فراهم است و کسب طلای المپیک توسط استان قم هدف‌گذاری شده است.

رئیس فدراسیون کشتی با گلایه‌مندی از ایجاد حواشی برای قهرمانان نوجوان و آینده داران کشور، خاطرنشان کرد: آن‌چنان به نوجوانانی که در مسابقات جهانی کسب مدال داشته‌اند اضطراب وارد می‌کنیم که نتوانند در مسابقات نتیجه بگیرند که باید نوجوانان با پشتکار بتوانند از سختی‌ها عبور و به موفقیت برسند.

دبیر توجه به ورزش را سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی برشمرد و افزود: حمایت از ورزش بهترین عامل در غنی‌سازی اوقات فراغت و کاهش آسیب‌های اجتماعی است و مسئولان باید توجه ویژه‌ای به توسعه ورزش داشته باشند.

وی ارتباط با اهل‌بیت(ع) را نخستین گام برای حرکت در مسیر قهرمانی دانست و ادامه داد: فدراسیون کشتی درصورتی‌که استان قم آمادگی برگزاری جام بین‌المللی کشتی تختی را داشته باشد آمادگی واگذاری این مسابقات به قم را دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم نیز در این مراسم اظهار داشت: کشتی قم در سال ۹۶ از میادین ورزشی شش مدال کسب کرده بود که این تعداد در سال ۹۷ به ۱۸ مدال رسیده است.

رسول منعم با بیان اینکه کشتی قم در سال ۹۷ توانسته ۹ مدال ملی، ۷ مدال آسیایی و دو مدال جهانی را کسب کند، عنوان کرد: مقام سوم تیمی، میزبانی از جام بین‌المللی تختی و حضور در مسابقات باشگاه‌های جهان از افتخارات کشتی استان قم است.

وی با تأکید بر اینکه ورزش استان قم در سال گذشته ۱۵۰۰ عنوان انفرادی در مسابقات کشوری و ۳۰۰ عنوان تیمی کشوری کسب کرده است، یادآور شد: شاهرخ میکائیلی در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان بدون از دست دادن امتیازی توانست مدال طلا کسب کند که این عنوان برای نخستین بار در کشتی قم رقم خورده است.

همچنین احمد امیرآبادی در ادامه با اشاره به استعدادهای مناسب ورزشی در استان، اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در کشتی قم وجود دارد و خانه کشتی توانسته نقش مهمی در تربیت نوجوانان و جوانان داشته باشد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با سرمایه‌گذاری مناسب می‌توان انتظار داشت در سال‌های آینده قهرمان المپیک را در قم پرورش داد، ابراز کرد: قم ظرفیت میزبانی از رویدادهای بین‌المللی کشتی به‌ویژه کشتی فرنگی را دارد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزاری مسابقات بین‌المللی را سبب ارتقای جایگاه ورزشی استان برشمرد و افزود: با تقویت رشته کشتی در قم می‌توان در آینده نه چندان حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و مسئولان استانی از توسعه کشتی در قم حمایت می‌کنند.

استاندار قم نیز در این مراسم با تقدیر از افتخارآفرینان کشتی استان در مسابقات ملی و بین‌المللی، تصریح کرد: پیشرفت ورزشی در استان با مشارکت مسئولان، ورزشکاران، مربیان و هیئت‌های ورزشی ممکن است و باید ورزش همگانی در قم توسعه یابد و منجر به افتخار آفرینی ورزشکاران شود.

بهرام سرمست با تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ورزش قهرمانی و همگانی یادآور شد: مجموعه مسئولان استان برای برگزاری مسابقات کشتی در سطوح مختلف آمادگی لازم را دارد.