33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تاکسی‌های VIP در قم راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم گفت: با توجه به موقعیت شهر قم و تغییر خطوط حمل‌ و نقل عمومی و محدودیت‌های اعمال‌ شده نیازمند راه‌اندازی تاکسی‌های VIP در شهر قم هستیم.

مرتضی عزتی با تشریح موقعیت شهر قم و ورود سالانه بیش از ۲۰ میلیون نفر توریست مذهبی به شهر، اظهار داشت: با توجه به حجم بالای ورود مسافر و زائر به شهر قم، نیازمند ارائه سرویس‌های حمل‌ و نقل عمومی به‌روز به زائران و شهروندان هستیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم از راه‌اندازی فاز نخست خطوط ویژه و تاکسی‌های VIP در سه‌راه بازار خبر داد و افزود: با توجه به موقعیت سه‌راه بازار و تغییر خطوط حمل‌ و نقل عمومی و محدودیت‌های اعمال‌ شده نیازمند راه‌اندازی خطوط ویژه تاکسی در این منطقه هستیم.

عزتی تصریح کرد: تاکسی‌های دربستی و VIP با استانداردهای بین‌المللی بوده و در مرحله ثبت‌نام و انجام مطالعات تکمیلی آن هستیم.

وی ارائه آموزش‌های ویژه برای رانندگان خطوط VIP را یکی از برنامه‌های سازمان تاکسیرانی دانست و خاطرنشان کرد: آموزش زبان‌های انگلیسی و عربی در سطح محاوره، ارائه آموزش‌های شهروندی  برای برخورد مناسب با مسافران بخشی از برنامه‌های سازمان تاکسیرانی برای رانندگان این خطوط است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم تأکید کرد: راه‌اندازی رشته تاکسیرانی در دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قم نیز در جهت آموزش رانندگان و با هدف ارتقاء خدمات تاکسیرانی در شهر قم تعریف‌ شده که از مهرماه سال جاری دانشجو می‌پذیرد.

عزتی با گلایه از عدم همکاری ارگان‌های مرتبط، گفت: ارائه خدمات استاندارد و به‌روز حمل‌ و نقل عمومی به‌ویژه در حوزه تاکسیرانی نیازمند همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان قم است که متأسفانه با وجود پیگیری‌های انجام‌ شده هنوز بازخورد مثبتی دریافت نکرده‌ایم.