34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

آمادگی شهرداری قم در راستای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم عید قربان

مدیر کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: با توجه به در پیش بودن مراسم برگزاری دعای عرفه و عید سعید قربان از آمادگی کامل شهرداری قم در راستای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید محسن میرهادی اظهار داشت: شهرداری قم نسبت به آذین بندی و مناسب‎سازی محیط شهری با نصب پرچم‎های الوان‎، نور پردازی و بنرهای متناسب با این ایام، تنظیف، شستشو، لایروبی انهار، آماده‎سازی محیط‎های پیرامون مساجد، اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و مکان‎های برگزاری نماز عید برای برگزاری هرچه مطلوب‎تر مراسمات با هماهنگی مناطق هشتگانه و سازمان های تابعه اقدام به این امور نموده است.

مدیر کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به فعالیت نیروهای سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی، اظهار داشت: در راستای تأمین ایمنی مراسمات اکیپ‎های سازمان آتش‏نشانی و خدمات ایمنی در هسته مرکزی شهر پیرامون حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) و مسجد مقدس جمکران در قالب اکیپ‎های پیاده و خودرویی به همراه ماشین آلات و تجهیزات آتش‎نشانی و موتور سیکلت‎هایEFT  و ایستگاه‏های آتش‎نشانی آماده خدمات‎رسانی مطلوب در مواقع ضروری هستند.

میرهادی در ادامه سرویس دهی وسائل نقلیه عمومی در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: در جهت خدمات حمل و نقل همگانی سازمان تاکسی‏رانی و اتوبوس‎رانی دراین ایام در آماده‎باش کامل هستند.

وی در ادامه افزود: با ایجاد ۱۰ مرکز عرضه دام و ۵ مرکز ذبح بهداشتی و شرعی در بلوار دانش (کشتارگاه صنعتی قم)، میدان رسالت ابتدای بلوار بسیج، بلوار ۱۵ خرداد ابتدای خیابان محتشم کاشانی، بلوار یادگار حضرت امام(ره) جنب دبستان ایزدی، بلوار امام علی(ع) ابتدای ۲۰ متری شهید بادیان، بلوار غدیر انتهای کوچه ۷، بلوار جمهوری روبروی مخابرات، جمکران ابتدای جاده امامزاده علیرضا (ع) جنب بوستان نیاز، بلوار حضرت معصومه(س) ابتدای بلوار تهرانی مقدم و پردیسان بلوار سلمان جنب فروشگاه همشهری در راستای ارائه خدمات‎رسانی به شهروندان در روز عید سعید قربان خبر دادند.

مدیر کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه انجام این امر با رعایت کامل موازین شرعی و بهداشتی انجام می‎پذیرد، اظهار داشت: در جایگاه‎های مذکور نمایندگان دامپزشکی، بهداشت، ناظرین شرعی، سازمان میادین میوه و تره‎بار و سازمان کشتارگاه، اداره کل تخلفات شهری و اکیپ‌های ویژه خدمات شهری مناطق هشتگانه حضور  مستمر دارند.

میرهادی در خصوص نظارت بر سلامت دامها نیز افزود: در تمامی جایگاهها، با حضور دامپزشک نظارت دقیق انجام می شود و برای جلوگیری از عرضه دام غیر بهداشتی در سطح شهر نیز هماهنگی لازم با اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری و نیروی انتظامی انجام پذیرفته است که از فروش غیر مجاز دام جلوگیری نمایند.

وی همچنین از آمادگی کامل کشتارگاه صنعتی شهرداری قم جهت خدمات رسانی به شهروندان در روز عید سعید قربان از ساعت ۶ صبح الی ۱۳ خبر داد.

مدیر کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم در پایان به شهروندان توصیه نمود: به منظور کاهش مخاطرات بهداشتی و حفظ سلامت جامعه، از کشتار دام در منازل یا معابر عمومی خودداری کرده و به اماکن در نظر گرفته شده برای این منظور مراجعه کنند.