27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

بررسی چالش‌های پیش روی توسعه فضای سبز شهر قم با تمرکز بر نقش ارگان‌ها، رسانه‌ها و شهروندان

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با حضور در بنیاد قم پژوهی ضمن گزارش اقدامات مدیریت شهری قم به بررسی چالش‌های توسعه فضای سبز پرداخت.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با حضور در بنیاد قم پژوهی ضمن تشریح اقدامات مدیریت شهری قم در حوزه فضای سبز به بررسی چالش‌های پیش روی توسعه فضای سبز شهر قم پرداخت.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به نقش ارگان‌ها و سازمان‌ها در توسعه و نگهداری فضای سبز، اظهار داشت: توسعه و نگهداری فضای سبز یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های توسعه شهری به شمار می‌رود که همه دستگاه‌های استان می‌بایست در این مسیر مدیریت شهری را یاری نمایند.

جوادیان با اشاره به همکاری مطلوب سازمان پارک‌ها و فضای سبز با برخی سازمان‌ها، افزود: اداره کل راه و شهرسازی، اداره کل منابع طبیعی، شرکت آب و فاضلاب، شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل استاندارد ازجمله سازمان‌هایی هستند که به‌طور مستقیم در توسعه و نگهداری مطلوب فضای سبز نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی نقش رسانه‌ها در طرح برخی از مشکلات حوزه فضای سبز را مهم ارزیابی کرد و افزود: به‌عنوان‌مثال در بحث باغ سالاریه، پس از طرح موضوع در رسانه‌ها و به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، از ادامه روند تخریب باغ جلوگیری شد و این نشان‌دهنده جایگاه ویژه و نقش مهم رسانه‌ها در این مقوله است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم سپس به فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی سازمان در حوزه فضای سبز اشاره کرد و اظهار داشت: حلقه نهایی و مهم، به‌ویژه در بخش نگهداری از فضای سبز به دوش شهروندان محترم و عزیز قمی است.

جوادیان به ایجاد بیش از ۳۰۰ کیلومتر باغچه در حاشیه معابر شهری اشاره کرد و گفت: مراقبت از فضای سبز بوستان‌ها، ممانعت از آسیب‌رسانی به گل‌ها، گیاهان و درختان، حفظ و نگهداری از مبلمان و سایر تجهیزات نظیر مجموعه‌های بازی و ورزشی، حفظ نظافت بوستان‌ها و مراقب و نگهداری از فضای سبز ایجاد شده در معابر از جمله اقداماتی است که نیاز به توجه ویژه دارد و شهروندان ضمن رعایت این موارد می‌توانند معضلات و مشکلات در این بخش را به‌منظور رسیدگی از طریق سامانه ۱۳۷ اعلام نمایند.