29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لایحه تفریغ بودجه سال ۹۷ چهار سازمان شهرداری قم به تصویب رسید

لایحه تفریغ بودجه سال ۹۷ چهار سازمان پایانه‌های مسافربری، زیباسازی، کشتارگاه‌ها و مدیریت پسماند قم، در یکصد و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم به تصویب اعضای این شورا رسید.

مجید اخوان در یکصد و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به بررسی لایحه تفریغ بودجه سازمان‌های شهرداری، گفت: ادغام سازمان‌های شهرداری به‌منظور کاهش هزینه‌ها، چابک سازی مجموعه و افزایش بهره وری ضروری است.

رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: برخلاف سازمان زیباسازی و پایانه‌ها که با بدهی انباشته مواجه هستند سازمان‌های کشتارگاه و مدیریت پسماند شهرداری با صرفه جویی در هزینه‌های عملکرد بودجه‌ای آن‌ها در سال ۹۷ با سود همراه بوده است.

وی با اشاره به لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ سازمان کشتارگاه‌ها، گفت: با وجود اینکه میزان کشتار دام در کشتارگاه‌های شهرداری در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ با کاهش مواجه بود، روند کاهش کشتار دام در سال ۹۷ نیز به دلیل افزایش قیمت گوشت ادامه داشت.

رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: میزان کشتار در کشتارگاه‌های قم در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، حدود ۲۰ درصد کاهش داشت که این موجب شده درآمدهای این سازمان نسبت به میزان پیش‌بینی‌شده کمتر باشد.

اخوان در ادامه با اشاره به لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ سازمان مدیریت پسماند، گفت: میزان تفکیک از مبدأ به هشت درصد افزایش‌یافته است که این موجب شده تا عملکرد سازمان مدیریت پسماند قابل‌قبول باشد.

لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سازمان پایانه‌های شهرداری با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و همچنین لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سازمان زیباسازی از حیث درآمد با رقم وصولی قطعی ۶۳ میلیارد ریال و از حیث هزینه‌های قطعی به مبلغ ۶۳ میلیارد ریال ازجمله لوایحی بود که اعضای شورای اسلامی شهر قم موافقت خود را با آن‌ها اعلام کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر قم در این جلسه همچنین به لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ سازمان کشتارگاه از حیث تحقق درآمد با رقم وصولی قطعی ۴۸ میلیارد ریال و از حیث هزینه‌های قطعی به مبلغ ۴۶ میلیارد ریال و لایحه اخذ مجوز تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ سازمان مدیریت پسماند نیز رای مثبت دادند.