36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
قائم مقام شهردار

رونق بازار شمسه از اهداف شهرداری قم است

قائم مقام شهردار قم گفت: معضل اصلی بازار شمسه، مشکل در طراحی اولیه است، پارکینگ‌های این بازار در شرایط حاضر گنجایش این حجم از خودرو را ندارد.

 ابراهیم معتمدی در جلسه شورای سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: برای دسترسی زائران و شهروندان از طبقات منهای ۵ و ۴ به همکف ۱۶ آسانسور فعال بوده که البته جوابگوی نیازهای روز افزون نیست.

قائم مقام شهردار قم خاطرنشان کرد: بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان برای نصب پله برقی در طبقات مختلف بازار شمسه هزینه شده و اقدامات لازم برای جانمایی یک پله برقی دیگر با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد.

معتمدی بیان کرد: رونق تجاری های بازار شمسه از اهداف اصلی شهرداری و سرمایه گذاران از جانمایی آسانسوهای پارکینگ زائر به طبقه همکف بازار شمسه بوده است.

وی اظهار داشت: ۹۰۰ باب مغازه این بازار شمسه در وضعیت فعلی با مدیریت شهرداری قم اداره شده و برنامه خاصی برای واگذاری تمام آنها به یک هئیت مدیره منجسم در دستور کار است.

قائم مقام شهردار قم با اشاره به مشکلات ساماندهی میدان مطهری، بیان کرد: برای ساماندهی میدان مطهری عناصر پیچیده ای داشته که سبب شده تا روند ساماندهی این میدان با کندی و رکود مواجه شود.