28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان بهسازی

فضاهای هویت بخش شهری قم مرمت می شوند

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) شهرداری قم گفت: فضاها و آثار هویت بخش شهری در بازآفرینی بافت های فرسوده و نارکارآمد حفظ و مرمت می شود.

علیرضا خاکی در جلسه شورای سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س)در سالن جلسات استانداری، افزود: حفظ فضاهای هویت بخش شهری در فعالیت های مربوط به بازآفرینی شهری به صورت جدی دنبال شده و از تخریب آثار هویت بخش خودداری می شود.

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س)اضافه کرد: کف‌سازی و جداره سازی مهمترین اقدامی بوده که در محلات هدف بازآفرینی شهری انجام می گیرد.

خاکی گفت: در رابطه با ساماندهی قبرستان شیخان، قبرستان نو، میدان روح الله، میدان مطهری و خیابان ارم برآورد هزینه لازم نهایی صورت گرفته و عملیات عمرانی آنها در زمان بندی مشخص شده انجام می گیرد.

وی ادامه داد: در ساماندهی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری به احداث مراکز محلات توجه ویژه ای شده و در تمامی محورهایی که امکانات لازم موجود باشد نسبت به احداث این قبیل مراکز اقدام می شود.

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) در ادامه بیان کرد: با برنامه‌ریزی های انجام شده پارکینگی در میدان روح الله ایجاد خواهد شد.

خاکی با اشاره به مبحث ساماندهی اطراف حرم مطهر، گفت: شهرداری قم امر آماده سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان را برای ساماندهی و بازآفرینی اطراف حرم مطهر آغاز کرده است.

وی همچنین اظهار کرد: بودجه مصوب این سازمان در سال ۹۷، در نهایت بالغ بر ۹ میلیارد تومان بوده که ۴۵ درصد از این اعتبار با مشارکت با سایر دستگاه ها تامین شده است.

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) اظهار داشت: جداره‌سازی و آرام سازی شهری و معضلات ترافیکی مهمترین اهداف شهرداری قم از ساماندهی میدان شهید مطهری است.

خاکی اضافه کرد: برای ساماندهی میدان شهید مطهری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار اولیه برآورده شده است.

وی افزود: مجموعه مدیریت استان در رابطه با ساماندهی شهری میدان شهید مطهری و مساله ترافیکی سناریو خاصی در وضعیت کنونی ندارد.