39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

مصدومیت شش نفر در حریق شهرک شکوهیه قم

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: حریق در کارخانه رنگ شهرک واقع در شهرک صنعتی شکوهیه قم، 6 نفر مصدوم از جمله 3 نیروی آتش نشان بر جای گذاشت.

عباس جعفری در مورد حادثه آتش سوزی و انفجار در شهرک شکوهیه قم، عنوان کرد: حادثه آتش سوزی در ساعت ۲۲ و ۴۳ دقیقه به آتش نشانی شهر قم اعلام شد و فرماندهی نیز نیروها را از چندین ایستگاه به شهرک صنعتی شکوهیه اعزام کرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: تعداد ۲۳ خودروی سنگین آتش نشانی به همراه ۷۵ نفر نیروی عملیاتی در کمترین زمان در محل حاضر شدند.

جعفری با بیان اینکه وسعت حریق بیش از ده هزار متر مربع بود، اظهار کرد: نیروها تا ساعت تا ۳ و نیم بامداد مشغول اطفای حریق بودند و تا سحر نیز به مرحله لکه گیری نرسیده بودیم، اما حریق در ساعت ۵ صبح کنترل شد.

وی بیان کرد: در ابتدا کارخانه رنگ آتش گرفت و سپس دامنه آتش به کارخانه الیاف و نخ نیز سرایت کرد، این حریق ۶ نفر مصدوم از جمله ۳ نیروی آتش نشان بر جای گذاشت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: تا صبح، نیروها درگیر اطفای حریق به طور کامل بودند؛ چرا که با آتش سوزی گسترده ای مواجه بودیم و خطر سرایت آتش به نقاط دیگر وجود داشت.

جعفری افزود: آتش نشانی شهری برای خدمات خارج از شهر وظیفه ای در اطفای حریق ندارد اما با توجه به فقدان مرکز آتش نشانی در شکوهیه، نیروها و تجهیزات برای کمک رسانی اعزام شدند.