35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

افزایش ۵۰ درصدی کرایه تاکسی نداشتیم/پرداخت آنلاین کرایه تاکسی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: امسال به‌هیچ‌عنوان افزایش 50 یا 100 درصدی کرایه تاکسی را نداشتیم.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: امسال به‌ هیچ‌عنوان افزایش ۵۰ یا ۱۰۰ درصدی کرایه تاکسی را نداشتیم، ممکن است افزایش نرخ بر اساس خطوط متفاوت باشد ولی میانگین آن حدود ۲۴ درصد است.

 عباس ذاکریان در پاسخ به اظهار نظری تحت عنوان «معضل افزایش ۵۰ تا صد درصدی کرایه‌ها در قم» با اشاره به اینکه نرخ کرایه تاکسی‌ها در سال یک‌بار افزایش می‌یابد اظهار کرد: فرآیند افزایش قیمت کرایه به این صورت است که کارشناسی آن در سازمان تاکسیرانی انجام می‌شود و در شهرداری تبدیل به لایحه شده و به شورای شهر ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: این لایحه پس از بررسی در کمیسیون‌های شورای شهر به تصویب اعضاء شورا رسیده و پس از تأیید فرمانداری برای اجرا ابلاغ می‌شود.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه افزایش نرخ تاکسی‌ها به افزایش نرخ تورم بستگی دارد، ابراز کرد: امسال به‌هیچ‌عنوان افزایش ۵۰ یا ۱۰۰ درصدی نداشتیم، ممکن است افزایش نرخ بر اساس خطوط متفاوت باشد ولی میانگین آن حدود ۲۴ درصد است.

ذاکریان افزود: این افزایش مشکلات نبود پول خرد را به همراه داشته که برای رفع آن سامانه QR کد را طراحی کردیم که امیدواریم ظرف یک ماه آینده عملیاتی شود و مردم به‌وسیله آن کرایه را به‌صورت آنلاین پرداخت کنند و این مشکل نیز رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص کرایه اتوبوس‌ها نیز عدد یک هزار تومان را برای کرایه نقدی پیشنهاد دادیم که هم رند است و هم تفاوت بین نرخ نقدی و کارتی باعث می‌شود مردم از کارت استفاده کنند و در این صورت خرد بودن کرایه مشکلی نخواهد داشت ولی در شورای شهر نرخ ۸۵۰ تومان برای اتوبوس ها تصویب شد که معضلاتی نیز به همراه دارد.