41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

نصب سامانه هوشمند ناوگان اتوبوسرانی (FMS) بر روی اتوبوس‌های قم

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از نصب سامانه هوشمند ناوگان اتوبوسرانی (FMS) بر روی اتوبوس‌های درون شهری خبر داد و گفت: با نصب این سامانه رفتار رانندگان و نقص فنی خودرو به‌صورت آنلاین به مرکز کنترل و نظارت مخابره می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، امیر یزدی با اشاره به لزوم هوشمند سازی سیستم اتوبوسرانی برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان، اظهار داشت: با وجود آسیب‌های زیست‌محیطی و تراکم شهرها در استفاده از خودروهای شخصی نیازمند ارائه خدماتی هستیم که شهروندان را به استفاده از حمل‌ و نقل عمومی تشویق کنیم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم نظارت بر رفتار رانندگان و عدم وجود نقص فنی اتوبوس را یکی از راه‌های تشویق مردم به استفاده از حمل‌ و نقل عمومی دانست و افزود: نصب سامانه‌های آنلاین برای کنترل و نظارت می‌تواند از ایجاد بسیاری از تنش‌های رفتاری و اجتماعی در حمل‌ و نقل عمومی جلوگیری کند.

یزدی از نصب سامانه هوشمند ناوگان اتوبوسرانی (FMS) بر روی اتوبوس‌ها خبر داد و تصریح کرد: با نصب این سامانه رفتار رانندگان و نقص فنی خودرو به‌ صورت آنلاین به مرکز کنترل و نظارت مخابره می‌شود.

وی بازنگری سیستم اتوبوسرانی را در طرح جامع حمل‌ و نقل یادآور شد و ادامه داد: باوجود برنامه‌ریزی‌های دقیق در نظارت برای جلوگیری از هرگونه خطا در بازه های ۶ ماهه عیوب کار بر اساس داده‌های سیستم و تحلیل کارشناسان برطرف شده تا ارائه خدماتی باکیفیت برای شهروندان ممکن باشد.