20.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان پارک‌ها

توسعه ورزش همگانی با همکاری شهرداری قم در دستور کار است

مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: هم اکنون ۵۰ ایستگاه ورزش صبحگاهی در سطح بوستان های استان فعال هستند که به منظور توسعه ورزش همگانی، توسعه این ایستگاه ها با همکاری شهرداری در دستور کار است.

رسول منعم با اشاره به تدوین سند توسعه ورزش همگانی در قم ادامه داد: بر اساس این سند، جمعیت فعال در حوزه فعالیت های ورزش در قم از ۲۱ درصد کنونی به ۳۵ درصد تا افق سال ۱۴۰۴ برنامه ریزی شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم ادامه داد: بر اساس این سند، جمعیت فعال در حوزه فعالیت های ورزشی در این استان به بیش از ۴۵۰ هزار تن افزایش می یابد.

منعم با بیان اینکه با تصویب نهایی این سند در شورای ورزش همگانی استان به ریاست استانداری قم، روند اجرایی شدن آن آغاز می شود، اظهار داشت: در این سند سهم دستگاه های مختلف برای توسعه ورزش همگانی و تحقق این چشم انداز تعیین شده است.

وی با اشاره به تلاش برای توسعه ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در بوستان های قم، گفت: هم اکنون ۵۰ ایستگاه ورزش صبحگاهی در سطح بوستان های استان فعال هستند که به منظور توسعه ورزش همگانی، توسعه این ایستگاه ها با همکاری شهرداری در دستور کار است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم ادامه داد: به منظور توسعه ورزش صبحگاهی به دنبال اختصاص سانس ساعت ۶ تا ۸ صبح تمام اماکن ورزشی دولتی و خصوصی به ورزش هستیم که این موضوع به عنوان یکی از اولویت ها در دستور کار بررسی شورای ورزش همگانی استان است.

منعم افزود: هم اکنون تعدادی ایستگاه ورزش عصرگاهی استان فعالیت دارند که در تلاش برای پیدا کردن راهکارهایی برای افزایش این ایستگاه های در بوستان های استان هستیم که لازمه آن تامین مربی در این زمینه است.