35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

۱۹ هزار دانش آموز سال گذشته از خدمات سرویس مدارس استفاده کردند

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: سال گذشته ۱۹ هزار دانش آموز در قم از خدمات سرویس مدارس استفاده کردند که در نزدیک به ۲۰۰ مدرسه فعالیت داشته اند.

روح‌الله امراللهی به موضوع نرخ سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان در مدارس اشاره کرد و گفت: این موضوع در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاد سازمان تاکسیرانی ۲۵ درصد افزایش بود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: در کمسیون موضوع بررسی و اعضای شورا در این خصوص نظر دادند و تمامی ابعاد مورد بررسی قرار گرفت.

امراللهی گفت: سال گذشته ما افزایش ۱۰ درصدی نرخ سرویس های مدارس را داشتیم که البته مورد انتقاد نیز قرار گرفته بود و امسال با بررسی تمام ابعاد کمیسیون به این نتیجه رسید که ۱۸ درصد افزایش را داشته باشیم که همین پیشنهاد نیز در صحن علنی شورا مطرح شد.

وی گفت: پس از مطرح کردن موضوع در صحن علنی شورا و بیان دلایل اعضای کمیسیون، اعضای شورا نیز به رای کمیسیون اعتماد و در نهایت به افزایش ۱۸ درصدی نرخ کرایه سرویس های مدارس رای دادند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: برای افزایش این قیمت گذاری، شاخص‌های مختلفی در نظر گرفته شده که از جمله آن نوع خودرو سواری و همچنین تعطیلی روزهای پنجشنبه و یا دایر بودن این روزها و مسائل دیگر است.

امراللهی گفت: سال گذشته ما اعتراض های والدین را نیز داشتیم و البته شرایط اقتصادی مردم را نیز می دانیم که این موضوع را نیز باید در نظر داشته باشیم، به هر حال رانندگان سرویس ها نیز خرج داشته و افزایش قطعات خودرو و دیگر مسائل را نیز داریم.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۱۹ هزار دانش آموز در قم از خدمات سرویس مدارس استفاده کردند که در نزدیک به ۲۰۰ مدرسه فعالیت داشته اند.