32.7 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

سرانه فضاهای فرهنگی هنری در قم۱.۶۷ مترمربع می باشد

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌انسانی شهرداری قم گفت: سرانه زیرساخت‌های فرهنگی هنری به ازای هر هزار نفر یکی از شاخص‌هایی است که می‌تواند در زمینه تحقق پذیری گزاره‌ها تعیین کننده باشد که در حال حاضر در قم 1.67 مترمربع است.

به گزارش شهرنیوز، محسن رنجبر با بیان اینکه ۶ گزاره برای چشم‌انداز شهر قم در نظر گرفته شده است، گفت: جهان شهر دینی، پایگاه تولید و نشر فرهنگ شیعی، تفکر و معارف اهل بیت(ع)، سرشار از هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش و الگوی تمدن نوین ایرانی اسلامی یکی از این گزاره‌ها هستند.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌انسانی شهرداری قم با بیان اینکه سرانه زیرساخت‌های فرهنگی هنری به ازای هر هزار نفر یکی از شاخص‌هایی است که می‌تواند در زمینه تحقق پذیری گزاره‌ها تعیین کننده باشد، اظهار کرد: هدفگذاری ما این است که سرانه به ۲۵ مترمربع برسد؛ متاسفانه شهر پایگاه انقلاب به دلایل مختلف که توجه به آن کم شده است در این زمینه ضعیف است و در سال ۹۶ بالغ بر ۱.۰۳۸ مترمربع سرانه بوده است در حالی که در تهران این سرانه حدود ۱۷ مترمربع است.

رنجبر اضافه کرد: هدفگذاری ما این است که در افق چشم انداز برنامه پنج ساله به ۲۵ مترمربع برسیم.

وی با تاکید بر اینکه در سال ۹۷ این سرانه به ۱.۶۷ مترمربع رسیده است، خاطرنشان کرد: برقراری توازن سرانه‌های فرهنگی هنری در مناطق مختلف یکی از نکات قابل توجه این مساله است.