13 C
شهر مقدس قم
۲۶ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار اداره کل ارتباطات

تقدیر نماینده مردم قم در مجلس از اجرای برنامه‌های فرهنگی شهرداری قم

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از اجرای برنامه‌های فرهنگی به همت بسیج و شهرداری در بوستان‌های شهر قم تقدیر کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی در دومین نشست ستاد شورای امر به معروف و نهی از منکر استان قم که در سالن جلسات محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، ضمن تقدیر از اجرای برنامه‌های فرهنگی به همت بسیج و شهرداری در بوستان‌های شهر قم، اظهار کرد: اگر این برنامه‌ها با حمایت مجموعه‌‌های مختلف از جمله ستاد امر به معروف و نهی از منکر استمرار داشته باشد می‌تواند نتایج قابل توجهی را رقم بزند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ادارات باید نسبت به عملکرد خود در حوزه احیای امر به معروف و نهی از منکر پاسخ‌گو باشند، مطرح کرد: اصناف و ادارات جامعه هدف نخست هستند که اکنون از نظر پوشش بانوان در ادارات مشکل خاصی نداریم و اگر مورد خاصی وجود دارد رئیس اداره باید به صورت مستقیم تذکر دهد و در مورد اصناف نیز رسالت اصلی با سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

امیرآبادی با اشاره به اینکه وضعیت مراکز گردشگی و هتل‌ها نیز به عبارتی به نظارت دولت بر می‌گردد، تصریح کرد: بکارگیری بانوان با حقوق بسیار پایین در برخی از مراکز نمونه‌ ای از نظام برده‌داری جدید و یک منکر است که مقابله با آن باید به صورت جدی دنبال شود.

وی با بیان اینکه برخی از پارک‌ها و نقاطی در استان قم از جمله کوه خضر از وضعیت مطلوبی برخودار نیست، تصریح کرد: همه مجموعه‌ها باید در بهتر شدن وضعیت حجاب و عفاف در قم تلاش کنند، صدا و سیما نیز در این راستا مسئولیت سنگینی را بر عهده دارد و باید به دنبال ترویج فرهنگ امر به معروف باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ماده ۸ قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر به ستاد قم و استان‌ها اجازه می‌دهد که برای حامیان امر به معروف مجوز تجمع صادر کنند؛ نیروی انقلابی دغدغه‌مند در قم بسیار هستند که می‌خواهند گاهی نماینده مجلس را هم امر به معروف کنند، این ماده به آن‌ها اجازه می‌دهد مجوزهای لازم را دریافت کرده و برای احقاق حقوق خود مقابل دفتر نماینده یا مدیرکل تجمع کنند.

امیرآبادی اضافه کرد: اگر به گروه‌های محیط زیستی نیز مجوز ندهیم نمی‌توانیم برخی از اعضای آن‌ها را کنترل کنیم؛ این گروه‌های محیط زیستی می‌توانند در حوزه تخصصی خود امر به معروف و نهی از منکر کنند و در کاهش مشکلات مشارکت داشته باشند.