35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان اتوبوسرانی

طرح جامع حمل‌ونقل بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر قم را رفع می‌کند

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از تکمیل طرح جامع حمل‌ونقل در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این طرح بسیاری از مشکلات حوزه حمل‌ونقل و ترافیک از جمله اتوبوسرانی حل‌شده و قادر به ارائه خدمات مطلوبی به شهروندان خواهیم بود.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان در جلسه بررسی واگذاری مالکیت تعدادی از اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی به بخش خصوصی و حقوقی که در سالن جلسات شورای اسلامی شهر قم برگزار شد، به عدم توان مالی شرکت‌ها در تأمین و نگهداری اتوبوس‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر شرکت‌ها تنها نقش واسطه‌گری را در این پروسه ایفا می‌کنند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اعلام مخالفت خود با واگذاری اتوبوس‌ها به بخش خصوصی، کم شدن نقش نظارتی سازمان اتوبوسرانی را یکی از دلایل این مخالفت اعلام کرد و افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که در مناقصه و مزایده برای سازمان اتوبوسرانی ایجاد می‌شود نقش نظارتی سازمان به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.

ذاکریان با تشریح مشکلات سازمان اتوبوسرانی در دستگاه‌های مختلف استان، خاطرنشان کرد: باید بپذیریم امروز نیز شرایط دولت و شهرداری‌ها مانند سال‌های گذشته بوده و قادر به تأمین سهم خود در قراردادها نیست.

وی از تکمیل طرح جامع حمل‌ونقل در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این طرح بسیاری از مشکلات حوزه حمل‌ونقل و ترافیک ازجمله اتوبوسرانی حل‌ شده و قادر به ارائه خدمات مطلوبی به شهروندان خواهیم بود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: در این طرح برنامه عملکرد اتوبوسرانی از مسافر مبنا به پیمایش مبنا تغییر کرده و مسیرهای جدید تردد اتوبوس‌ها به‌صورت جامع و کامل تعریف‌شده و نوع سیستم اجرایی عامل تشویق‌کننده‌ای برای مشارکت بخش خصوصی برای حضور دارندگان اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی خواهد بود.