35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان اتوبوسرانی

واگذاری اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی به بخش خصوصی نیازمند تغییر رویکرد است

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: تجربه اتوبوسرانی در واگذاری مالکیت اتوبوس‌ها به بخش خصوصی تجربه مطلوبی نبوده و نیازمند تغییر رویکرد این حوزه هستیم.

به گزارش شهرنیوز، امیر یزدی در جلسه بررسی واگذاری مالکیت تعدادی از اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی به بخش خصوصی و حقوقی که در سالن جلسات شورای اسلامی شهر قم برگزار شد، به بررسی ابعاد این موضوع پرداخت و اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت‌ها و اعتبارات محدود شهرداری نیازمند سازوکاری دقیق برای بهینه‌سازی ناوگان اتوبوسرانی هستیم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با اشاره به تجربیات ده سال گذشته در واگذاری بخشی از مالکیت اتوبوس‌ها به بخش خصوصی، تصریح کرد: تجربه اتوبوسرانی در واگذاری مالکیت اتوبوس‌ها به بخش خصوصی تجربه مطلوبی نبوده و نیازمند تغییر رویکرد این حوزه هستیم.

یزدی افزود: با وجود اعلام سازمان اتوبوسرانی برای واگذاری به شرکت‌ها، صاحبان شرکت‌ها به رانندگان خود اعلام کردند برای خرید اتوبوس‌ها هزینه‌های اولیه را تأمین کنند.

وی با ابراز نگرانی از نوع نگرش شرکت‌ها در ایفای نقش واسطه‌گری، ابراز کرد: باوجود مزایای واگذاری بخشی از مالکیت اتوبوس‌ها به بخش خصوصی، اما با توجه به عملکرد غیراصولی شرکت‌ها منافع تعریف‌شده برای سازمان هرگز تأمین نمی‌شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم مشکلات سازمان اتوبوسرانی در واگذاری بخشی از مالکیت اتوبوس‌ها را تشریح کرد و گفت: در صورت عدم واگذاری مالکیت اتوبوس‌ها به بخش خصوصی سازوکارهای تعریف‌شده که بیمه بدنه یکی از آن‌ها بوده شامل آن می‌شود.

یزدی از مستقر شدن نماینده بیمه در سازمان اتوبوسرانی خبر داد و خاطرنشان کرد: امروز بخشی از مشکلات اتوبوس‌ها و مالکان آن عدم توانایی در جبران خسارت‌هایی وارده به بدنه خودرو مانند شکستن شیشه بوده که با بیمه قابل جبران است.