37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

روز قم باید به یک جریان تبدیل شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم گفت: روز قم ظرفیت‌های زیادی را برای این شهر فراهم می‌کند، البته در نخستین سال صرفا به دنبال معرفی روز قم هستیم تا در آینده این روز به یک جریان تبدیل شود.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری با اشاره به سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم، اظهار کرد: حرکت کاروان مردمی در این روز به ابتکار شهرداری قم آغاز شد، آغاز بحث دهه کرامت هم از شهرداری قم بود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: شهر قم خاستگاه انقلاب اسلامی است و به این دلیل مورد هجمه دشمن است، بحث هویت مردم قم و افتخار کردن مردم به این هویت دستور کار شهرداری در روز قم است.

مقیمی افزود: روز قم ظرفیت‌های زیادی را برای این شهر فراهم می‌کند، البته در نخستین سال صرفاً به دنبال معرفی روز قم هستیم تا در آینده این روز به یک جریان تبدیل شود و روز قم، ظرفیت‌های گوناگونی را برای شهر قم در آینده فراهم می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی شهر قم، اظهار کرد: مناسب است که زمان برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری استان قم همزمان با روز قم باشد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: اگر ظرفیت دستگاه‌های مختلف شهر قم در برگزاری مراسمات روز قم در کنار یکدیگر قرار بگیرد، می‌توان مردم را در این روز خوشحال کرد، امکان برگزاری برنامه‌های میدانی در روز قم وجود دارد.