31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

پرداخت الکترونیکی QR به‌صورت پایلوت در ۲۰ دستگاه تاکسی راه‌اندازی شد

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از راه‌اندازی پرداخت الکترونیکی QR  به‌صورت پایلوت در ۲۰ دستگاه تاکسی خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، مرتضی عزتی نبود پول خرد را یکی از عوامل نارضایتی تاکسیداران و مردم دانست و اظهار داشت: با وجود مشکلات تحمیل‌شده به جامعه از بیرون باید مدیران در جهت کاهش تنش‌های داخلی همت مضاعف داشته باشند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم تنش ایجادشده بین مردم و تاکسیداران را در نبود پول خرد مورد بررسی قرار داد و افزود: در سال گذشته هفته‌ای ۲۰ میلیون تومان پول خرد از کمیته امداد تأمین می‌شد که امسال به ۵ میلیون تومان کاهش‌یافته است.

عزتی گفت: یکی از مطالبات مردم و تاکسیداران استفاده از سیستم پرداخت الکترونیکی و استفاده از سیستم‌های نوین الکترونیکی در پرداخت کرایه تاکسی‌ها است که باید به سمت اجرایی کردن آن حرکت کنیم.

وی از راه‌اندازی پرداخت الکترونیکی QR  به‌صورت پایلوت در ۲۰ دستگاه تاکسی خبر داد و تصریح کرد: آماده اجرا کردن سیستم QR در تاکسی‌ها سطح شهر و تاکسی بی‌سیم هستیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم ادامه داد: ابتدا ۲ هزار تاکسی خطی و سپس ۷۰۰ دستگاه  تاکسی  بی‌سیم به سیستم نوین پرداخت تجهیز شده و در مرحله بعد تمام هفت هزار تاکسی به سیستم QR مجهز خواهند شد.