34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

چشم‌انداز ۲۰ ساله قم مبتنی بر توانمندی‌های شهرداری است

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌انسانی شهرداری قم گفت: چشم‌انداز شهر قم چشم‌اندازی دست‌یافتنی با نگاه ایده‌آل‌ گرایانه و مبتنی بر توانمندی‌های شهرداری است.

به گزارش شهرنیوز، محسن رنجبر با بیان اینکه چهار سال است که تیم مدیریتی جدید در شهرداری قم مستقر شده است، اظهار کرد: در ابتدای ورود دکتر سقائیان‌نژاد به شهرداری قم تاکید بر این بود که ما باید طبق نقشه راه حرکت کنیم؛ البته از گذشته برنامه‌هایی وجود داشت اما لازم بود بازنگری صورت گیرد و در سال ۹۴ نخستین اقدام و دستور به معاونت برنامه‌ریزی این بود که با تشکیل اتاق فکر و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های بومی برنامه‌ای برای افق چشم‌انداز ۱۰ تا ۱۵ ساله تدوین شود.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌انسانی شهرداری قم با تاکید بر اینکه نیازمند حرکت درست و مبنایی در تدوین چشم‌انداز قم بودیم، تصریح کرد: ساز و کارهایی برای اجرای برنامه‌ها تنظیم شد و سیستم‌های کنترل پروژه، ارزیابی عملکرد و غیره  آماده‌سازی شد و بهبود فرآیندهای داخل شهرداری صورت گرفت و انگیزه لازم برای پرسنل و مردم برای هماهنگی با این برنامه فراهم شد.

رنجبر با تاکید بر اینکه چشم‌انداز قم ۱۴۱۴ اردیبهشت سال ۹۵ به تصویب شورای اسلامی شهر رسید، گفت: نخستین برش چشم‌انداز برای پنج سال پس از تصویب چشم‌انداز تدوین شد که شامل ۱۱ هدف، ۳۸ استراتژی، ۱۱۸ سیاست راهبردی و ۵۰۰ طرح است که برای رسیدن به این اهداف و سیاست‌ها بیش از هزار شاخص در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه چشم‌انداز شهر قم چشم‌اندازی دست‌یافتنی با نگاه ایده‌آل‌ گرایانه و مبتنی بر توانمندی‌های شهرداری است، گفت: این چشم‌انداز در ۶ گزاره ترسیم شده و موقعیت آینده شهر قم را ترسیم کرده است و امیدواریم به برکت کریمه اهل بیت(س) و نگاه مثبت مردم قم این برنامه را جامه عمل بپوشانیم.