30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

بوستان ویژه دوچرخه‌سواری در قم احداث می‌شود

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: به‌منظور فرهنگ‌سازی استفاده از دوچرخه بوستان ویژه دوچرخه‌سواری در شهر قم احداث می‌شود.

عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت کاهش استفاده از خودروهای شخصی در سطح شهر، اظهار داشت: امروز نیازمند فرهنگ‌سازی برای استفاده از دوچرخه به‌صورت گسترده در سطح شهر بوده و باید با ایجاد زیرساخت‌های مناسب به سمت این فرهنگ حرکت کنیم.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم آغاز فرهنگ‌سازی برای استفاده از دوچرخه را از دانش‌آموزان و کارمندان دولت دانست و خاطرنشان کرد: برای فرهنگ‌سازی در این حوزه به‌کارگیری مکانیزم‌های تشویقی برای کارمندان دولت و دانش آموزان به‌منظور استفاده از دوچرخه لازم است.

ذاکریان زیرساخت‌های لازم در استفاده از دوچرخه را تشریح کرد: نیازمند طراحی مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری درجه‌یک، درجه‌دو و درجه سه در سطح شهر هستیم و طرح تأیید ایمنی دوچرخه، تأسیس ایستگاه دوچرخه، قرار دادن دوچرخه اشتراکی و همچنین در نظر گرفتن پارکینگ دوچرخه در دست بررسی قرار دارد.

وی از اتمام طراحی بوستان ویژه دوچرخه‌سواری در شهر قم خبر داد و تصریح کرد: این بوستان به‌صورت کاملاً تخصصی ویژه استفاده دوچرخه طراحی‌شده و نمونه آن در کشور وجود ندارد.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم مساحت این بوستان را ۳۰ هکتار اعلام کرد و گفت: این بوستان در بلوار فدائیان اسلام پردیسان به طول سه هزار متر و عرض ۱۰۰ برای استفاده از انواع دوچرخه طراحی‌شده و امسال عملیات عمرانی آن آغاز می‌شود.