41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

کاهش ۱۲ درصدی سهم حمل و نقل عمومی در شهر قم

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: طی چند سال گذشته سهم حمل و نقل عمومی در شهر قم از ۱۸ درصد به کمتر از ۶ درصد کاهش پیدا کرده که عمدتا به اتوبوس‌ها بر می‌گردد.

به گزارش شهرنیوز، حسن بختیاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل در شهر قم، گفت: موضوع حمل و نقل عمومی جزو مباحثی است که جای کار بسیاری دارد؛ طی چند سال گذشته سهم حمل و نقل عمومی در شهر قم از ۱۸ درصد به کمتر از ۶ درصد کاهش پیدا کرده که عمدتا به اتوبوس‌ها بر می‌گردد.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به دلایل مختلف عدم اقبال مردم به حمل و نقل عمومی، گفت: یکی از برنامه‌ریزی‌هایی که طی سال‌های گذشته داشتیم خریداری اتوبوس‌های جدید بوده که تاکنون بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس وارد شهر شده و برنامه جدی و مشخصی برای اصلاح وضعیت اتوبوسرانی داریم تا نوسازی و بهسازی ناوگان و اصلاح خطوط و برنامه‌ریزی صحیح برای اطمینان بخشی خدمات‌رسانی به مردم داشته باشیم.

بختیاری ادامه داد: ما نسبت به این فعالیت‌های اخیر خوش‌بین هستیم و امیدواریم با این کار بتوانیم سهم حمل و نقل عمومی را به نقطه مطلوب نزدیک کنیم و حرکات اخیر در کاهش ترافیک شهری و رضایت‌مندی مردم موثر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه در چند سال گذشته هیچ کمکی از سوی دولت در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی صورت نگرفته است، گفت: به دلیل شرایط اقتصادی کشور این اتفاق نیفتاده اما پیگیری‌های خوبی برای خرید اتوبوس‌های جدید صورت گرفته و شاید در این بخش از بسیاری از شهرها جلوتر هستیم.