28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم به زودی تکمیل و رونمایی می شود

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم به زودی تکمیل‌شده و در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان از نهایی شدن طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم خبر داد و اظهار داشت: با مطالعه ترافیک شهر قم و بررسی نیازها و بایدهای ترافیکی طرح جامع حمل‌ و نقل شهر قم تدوین‌شده است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم با ابراز نگرانی از افزایش ۵۰ درصدی تردد خودروها در شهر قم، افزود: با توجه به افزایش ۵۰ درصدی خودرو و اقبال عموم از استفاده خودروی شخصی نیازمند تدوین طرح جامع حمل‌ و نقل در شهر قم بودیم.

ذاکریان ادامه داد: در طرح جامع حمل‌ و نقل، نقشه راه شهر در اجرای سیاست‌های کلان مانند چگونگی حمل‌ و نقل و پایانه مسافربری برون‌شهری مشخص می‌شود.

وی از اعلام عمومی این طرح در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: به‌ زودی با تکمیل مطالعات و رفع  کاستی‌ها و بررسی جزئیات توسط کارشناسان این طرح در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم در پایان با تأکید بر لزوم همکاری همه ارگان‌های مرتبط با شهرداری، گفت: ارتقاء سطح کیفیت حمل‌ و نقل نیازمند منطبق شدن سیاست دستگاه‌های مختلف از جمله استانداری، فرمانداری، شورای اسلامی شهر و مراجع قضایی با معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم است.