32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۳۳ تردد شمار در همه ورودی های شهر قم نصب می شود

رئیس مرکز هوشمند سازی ترافیک شهرداری قم گفت: همه ورودی‌های فرعی و اصلی شهر به دوربین‌های تردد شمار مجهز شده و تا امروز بیش از ۹۵ درصد کار انجام و دوربین‌ها به‌صورت آزمایشی فعال است.

به گزارش شهر نیوز، اکبر قلیچ با اشاره به اهمیت اطلاعات و آمار دقیق برای کنترل و مدیریت ترافیک، اظهار داشت: یکی از شرایط مدیریت و کنترل ترافیک به شکل مطلوب، داشتن آمار دقیق برای تحلیل و حل گره‌های ترافیکی شهر است.

رئیس مرکز هوشمند سازی ترافیک شهرداری قم استفاده از تجهیزات مدرن و به‌روز را فراتر از یک نیاز دانست و افزود: بدون در اختیار داشتن امکانات به روز نمی توانیم به اطلاعات صحیح دست پیدا کرده و باید همگام با دنیا و علم روز پیش برویم.

قلیچ با تحلیل موقعیت استراتژیک و زائر پذیری استان قم، تصریح کرد: شهر قم به خاطر زائر پذیر بودن و حضور میلیونی زائران در مناسبت‌هایی مانند نیمه شعبان، ایام نوروز، مناسبت مذهبی و غیره نیازمند مدیریت و کنترل ترافیک هوشمند است.

وی از نصب ۳۳ تردد شمار در همه ورودی های شهر قم خبر داد و گفت: از سال ۹۲ تا ابتدای امسال تنها سه دستگاه تردد شمار در منطقه ۷۲ تن، عوارضی قم تهران و پارک‌سوار شمالی نصب بوده و همه آمار ورودی و خروجی استان به‌صورت غیرعلمی جمع‌آوری می‌شده است.

رئیس مرکز هوشمند سازی ترافیک شهرداری قم تجهیز همه ورودی‌های شهر به تردد شمارها را گام بزرگی در مدیریت هوشمند ترافیک در شهر دانست و خاطرنشان کرد: همه ورودی‌های فرعی و اصلی شهر به دوربین‌های تردد شمار مجهز شده و تا امروز بیش از ۹۵ درصد کار انجام‌شده و دوربین‌ها به‌صورت آزمایشی فعال هستند.