28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

ورزش همگانی بانوان در ۱۱ بوستان قم توسعه می‌یابد

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم با تاکید بر توجه به توسعه ورزش همگانی در بوستان‌های قم، گفت: تعداد بوستان‌های ویژه بانوان استان از پنج بوستان به ۱۱ بوستان در حال افزایش است که در تمام این بوستان‌ها توسعه ورزش همگانی برنامه‌ریزی شده است.

ابوالقاسم مقیمی با بیان اینکه توجه به ورزش بانوان از جمله اولویت‌های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم است، افزود: در فصل تابستان ویژه برنامه‌های «شادیانه» ویژه بانوان در پنج بوستان شهر در حال برگزاری است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم ادامه داد: در این طرح ویژه برنامه‌هایی به صورت یک هفته در میان در قالب جشن، بازی و برنامه‌های ورزشی از ابتدای فصل تابستان آغاز و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

مقیمی افزود: در نیمه دوم امسال به دلیل سرمای هوا، طرح شادیانه ویژه بانوان در سالن‌های ورزشی زیر نظر شهرداری قم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد ۴۰ ایستگاه نشاط در مساجد استان، گفت: هدف راه‌اندازی این ایستگاه‌های نشاط با همکاری مساجد مناطق مختلف استان، تسهیل در دسترسی فضاهای ورزشی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، گسترش نشاط در جامعه با محوریت مساجد است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم ادامه داد: یکی از اهداف راه‌اندازی ایستگاه نشاط در مساجد قم، اماکن بهره‌مندی بانوان محلات مختلف به محلی برای ورزش و فعالیت‌های ورزشی است که این موضوع با همکاری مساجد در حال انجام می باشد.

مقیمی در ادامه افزود: به منظور توسعه ورزش همگانی، تلاش برای توسعه ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در بوستان‌های شهر در دستور کار مشترک شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان قم است.

وی اظهار داشت: جشن‌های شادیانه علاوه بر بانوان، به منظور افزایش نشاط اجتماعی و تقویت هویت شهری به صورت عمومی در پارک‌های مناطق کمتر برخوردار استان در روزهای سه شنبه تا جمعه هر هفته در ایام تابستان برگزار می‌شود که تاکنون این جشن‌ها با استقبال گسترده مردم این مناطق مواجه شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم ادامه داد: طرح «جمعه های نشاط» همزمان با ایام تابستان با همکاری هیات های ورزشی و شورای هماهنگی هیات مذهبی به منظور معرفی رشته‌های مختلف ورزشی، ایجاد نشاط اجتماعی، ارتقای فرهنگ شهروندی و همچنین جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کمک به نیازمندان هر هفته در سطح بوستان‌های شاخص شهر در حال برگزاری است.