34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

ساماندهی صنوف در قم نیازمند همکاری دستگاه‌ها و صاحبان مشاغل است

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم بخشی از ساماندهی صنوف در قم را معطوف به همکاری صاحبان مشاغل و اتحادیه‌ها دانست و گفت: نهادها و دستگاه‌های مختلف استان باید در این زمینه به علت تک شهر بودن قم کمک‌کننده شهرداری باشند.

حسن طلایی با اشاره به کاهش حجم ساخت‌ و سازها و وجود مشکلات اقتصادی در توسعه شهرها، اظهار داشت: علیرغم این مشکلات، اقدامات خوبی در شهر قم انجام‌شده و چرخه توسعه و پیشرفت شهر در حال حرکت است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه ۲۲۲ پروژه همزمان با دهه کرامت در سطح شهر قم به بهره‌برداری رسید، ابراز کرد: پروژه‌های شاخصی در حوزه‌های مختلف شامل عمرانی، فرهنگی، خدماتی، حمل‌ و نقل و غیره با اعتباری بالغ‌بر ۴۶۰ میلیارد تومان در دهه کرامت به بهره‌برداری رسید.

طلایی خاطرنشان کرد: کلنگ زنی ادامه بلوار جمهوری اسلامی به صورت تونل و به طول یک کیلومتر، تعریض پل زیرگذر ورودی از بخش جعفریه و رمپ و لوپ‌های کمربندی امام علی(ع)، افتتاح زیرگذر و تابلیه علامه طباطبایی(ره) و افتتاح فاز نخست شهرک خودرویی بخشی از این طرح‌ها در دهه کرامت بوده است.

وی با اشاره به همت مدیریت شهری برای کاهش محرومیت‌ها و محدودیت‌ها در مناطق کم برخوردار شهر قم، یادآور شد: تلاش‌های زیادی در چند سال گذشته برای رفع محرومیت از این مناطق شده است و حجم پروژه‌ها در این مناطق نشانی از این همت والا در سال‌های گذشته است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر اهمیت ساماندهی صنوف مزاحم در سطح شهر قم، عنوان کرد: این ساماندهی در سال‌های طولانی جزء دغدغه‌های مردم و مسئولان بوده است که احداث شهرک خودرویی گوشه‌ای از این اقدام مهم است که نقش مهمی در رفع دغدغه‌های زیست‌محیطی نیز دارد.

طلایی بخشی از ساماندهی صنوف را معطوف به همکاری صاحبان مشاغل و اتحادیه‌ها دانست و افزود: نهادها و دستگاه‌های مختلف استان باید در این زمینه به علت تک شهر بودن قم کمک‌کننده شهرداری باشند و مجموعه مدیریت شهری هم همتی فعال برای ساماندهی صنوف دارد.

وی دسترسی و تسهیل بودن مسیر را یکی از ویژگی‌های شهرک خودرویی برشمرد و اضافه کرد: به علت تجمیع خدمات و دسترسی آسان، شهرک خودرویی قم می‌تواند به عنوان بورس منطقه‌ای خودرو شناخته شود که در کنار رونق صنوف می‌تواند گام مهمی هم برای جذب گردشگری به قم باشد.