25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
دسته‌بندی نشده

حل مشکلات دکه‌های میدان ۷۲ تن قم همت مدیران شهری را می‌طلبد

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر اینکه حل مشکلات دکه‌های ۷۲ تن قم همت مدیران شهری و استانی را می‌طلبد، گفت: تخلفات کسانی که دکه‌دارند اضافه بنا و بنای بدون مجوز است.

حسین اسلامی اظهار داشت: دکه‌های موجود در میدان ۷۲ تن در حد محدودی و به‌ صورت موقت برای حل شدن مشکلات بخشی از جانبازان استان قم اختصاص پیداکرده است، ولی افراد آن‌ را توسعه داده و از محدوده اولیه فراتر رفته‌اند و مشکلاتی را برای مالکینی که در آن محدوده دارای زمین با سند رسمی هستند به وجود آورده‌اند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه تخلفات کسانی که در میدان ۷۲ تن دکه‌دارند اضافه بنا و بنای بدون مجوز است، افزود: این مهم به کمیسیون ماده صد ارجاع داده شد و در نهایت این کمیسیون رأی به قلع‌ و قمع بناهای موجود داد.

اسلامی ادامه داد: جهت مساعدت به جانبازان و ایثارگران که در محل فوق دکه‌هایی را دارند، استان تصمیم گرفت که بعد از عوارضی زمینی را به آن‌ها اختصاص دهد و با مدارا این عزیزان را متقن کند.

وی با اشاره به اختصاص مهلت زمانی شش‌ماهه به این موضوع، گفت: این کار به‌منظور انجام رأی کمیسیون ماده صد و در راستای همکاری داوطلبانه این افراد انجام شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم افزود: زمان موصوف سپری‌شده است و مالکینی که دارای سند رسمی هستند نسبت به عدم اجرای آرا کمیسیون ماده صد اعتراض دارند که از نظر قانونی حق با مالکین است.

اسلامی ابراز کرد: مقرر شد موضوع در جلسه‌ای با حضور نماینده دادستان، مدیرکل امور شهری استانداری قم، مدیرکل ستاد پیشگیری از تخلفات شهری و شهردار منطقه در کمیسیون تلفیق مطرح شود و باملاحظه جوانب امر نسبت به حل مشکل مالکین و همچنان کسانی که به مبادرت به احداث دکه‌ها کرده‌اند اقدامات مقتضی انجام گیرد.