33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
شهرسازی و معماری

مخالفت شهرداری و شورا با تعرفه‌های نظام‌ مهندسی قم

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با بیان اینکه به دلیل وضعیت رکودی که در ساخت‌وساز داریم، مخالف تحمیل هرگونه هزینه اضافی به مردم هستیم.

غلامرضا جانقربان با اشاره به اینکه سال گذشته هم تعرفه‌های نظام‌مهندسی نسبت به تعرفه‌های قبلی، افزایش چشم‌گیری داشت و ما بیش از ۹۰ درصد افزایش را جایز نمی‌بینیم،‌ تأکید کرد: در این موضوع شهرداری قم مخالفت شدید نسبت به تعرفه‌های جدید نظام‌مهندسی استان قم دارد و ما به ازای هفت یا هشت مورد تعرفه که نظام‌مهندسی داشته با افزایش حداکثر ۱۰ درصد متناسب با نرخ تورم که بانک مرکزی اعلام کرده، موافقیم اما با مصوبه کمیته چهارجانبه مخالفیم و به همین دلیل آن را امضا نکردیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با بیان اینکه به دلیل وضعیت رکودی که در ساخت‌وساز داریم و بالا رفتن هزینه‌های تمام‌شده مسکن، مخالف تحمیل هرگونه هزینه اضافی به مردم هستیم، گفت: شورای اسلامی شهر هم حامی این موضع شهرداری است و با افزایش و نرخ فعلی نظام‌ مهندسی به‌کلی مخالف است.

جانقربان خاطرنشان کرد: معماران هم در یک بحث درون‌سازمانی به تعرفه‌های خود اعتراض دارند و این موضوع قطعاً روی سیما و منظر شهری تأثیر دارد و در شرایط رکود مسکن که به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد، بخش قابل‌توجهی از صدور پروانه و طراحی و نقشه را به خود اختصاص می‌دهند،‌ این اجحاف در حق مردم است و ما در برابر آن ایستاده‌ایم.