28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام تبریک شهردار قم به مناسبت ۱۴تیرماه روز شهرداریها و دهیاریها و روز قلم

شهردار قم با صدور پیامی روز شهرداریها و دهیاری ها را تبریک گفت.

دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم با صدور پیامی روز شهرداریها و دهیاری ها را تبریک گفت.

متن پیام ایشان به شرح ذیل است:

اعتماد و حمایت مردم بزرگترین سرمایه شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست.

شهر هویتی زنده و پویا دارد و با تمام زیر ساخت‌هایش اعم از سرمایه‌های فیزیکی و معنوی خود، امانتی ارزشمند از گذشتگان و میراثی ماندگار برای آیندگان محسوب می‌گردد و اعتماد مردم بزرگترین سرمایه شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست از طرفی هرچه سطح آموزش، مشارکت همگانی و حمایت مردم  افزایش یابد؛ دلگرمی مدیریت شهری و تسهیل در خدمت‌رسانی را شاهد خواهیم بود و با تعامل و پیوند عاطفی با مردم؛ منزلت واقعی خانواده بزرگ شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نمایان خواهد شد.

هر شهر منظومه‌ای متنوع و متعدد از سلیقه‌ها، انتظارات و درخواست‌هاست و وظیفه مدیران شهری برابری و توسعه عدالت اجتماعی در خدمت‌رسانی است. رضایتمندی مردمی بهترین ارزیابی از عملکرد موفق شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست و لازمه خدمت در مدیریت شهری، دغدغه‌مندی در سامان‌دهی، برنامه‌ریزی و حفظ حراست یک شهر با تمام ابعادش است.

قم در مقیاس جغرافیایی شهر، اما در عرصه تاثیرگذاری ملی و فر املی است و مستظهر به عنایتی الهی بوده و خدمت به آن می‌بایست مجاهدانه و فراتر از شرح وظایف قانونی و ساختاری باشد و در این راستا مجاهدت‌های خستگی ناپذیر و ایثارگری‌ها و همدلی و همکاری‌ها می‌تواند گام‌های بلند و جدی برای توسعه و خدمت‌رسانی به این شهر را تسهیل بخشد.

چهاردهم تیرماه روز قلم و شهرداری و دهیاری نام گرفته است.

قلم زبان انعکاس فهم است و ارزش هر قلم به بار معنایی پیام اوست و دامنه گستردگی هویت، چیستی و قلمرو قلم بستگی به فهم و اندیشه صاحب آن دارد و اهتزاز پرچم تمدن‌ها در سایه قلم‌ها بوده است.

برکت قلم به وحدت و اعتماد آفرینی و ارتقاء دانش و بینش است و به قلم در قرآن، با بیان خالق قلم، قسم یاد شده است که این خود نشانه اهمیت و تاثیرگذاری آن است و باید توجه داشت چه بسیار دستانی قلم شده تا قلم در دستان بماند و می‌بایست حرمتش حفظ شود و بخوبی رسالت خود را برای هدایت افکار، تبیین واقعیت‌ها و بازتاب خدمات صادقانه ایفا نماید.

اینجانب ضمن تبریک این ایام به همه زحمت‌کشان و مجاهدان عرصه خدمت در قم و سایر شهرها، از مراجع، علماء، استاندار معزز، تولیت‌های حرم مطهر حضرت معصومهعلیهاالسلام و مسجد مقدس جمکران، ائمه محترم جمعه و جماعات، اعضای محترم شورای شهر و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی، همه مدیران استان، مردم فهیم قم و همکاران عزیز در شهرداری کلانشهر قم به جهت همراهی و همگامی در تحقق توسعه مدیریتی شهری صمیمانه متشکر و سپاسگزارم.

سید مرتضی سقاییان نژاد

شهردار قم

۱۳تیرماه۱۳۹۸