36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک کرامت

شهردار قم با صدور پیامی فرا رسیدن دهه مبارک کرامت را تبریک گفت.

دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم با صدور پیامی فرا رسیدن دهه مبارک کرامت را تبریک گفت.

متن پیام ایشان به شرح ذیل است:

دهه کرامت فرصتی برای بازتبیین ظرفیت‌‎های نهفته در فرهنگ دینی و ترویج ولایت‌مداری است.

طلیعه ماه ذیقعده با تولد بزرگ بانویی از جنس امامت آغاز می‌گردد و با تولد حضرت احمد بن موسیعلیه السلام در میانه این دهه تداوم یافته و میلاد هشتمین نور از موسوعه امامت مولانا علی ابن موسی الرضاعلیه آلاف التحیه و الثناء حسن ختام این دهه بوده و ختامه مسک را تداعی می‌کند و این دهه را می‌توان ذخیره سازی برکت در تاریخ و تمدن اسلامی به مقیاس نسل‌ها دانست.

برکت این توالی تولدها متوقف به ظرف زمانی نگردیده بلکه دامنه آن فراتر رفته و زمان و مکان در منشور این برکت رنگ باخته و شاهد فضایی آکنده از معنویت و معرفت و نشاط هستیم بگونه‌ای که خوشه‌چینی از این خوان پر نعمت باید فرصتی برای بازتبیین ظرفیت‌های نهفته در فرهنگ دینی، نشر و تعمیق آموزه‌های اخلاقی و تربیتی و ترویج ولایت‌مداری باشد.

محبت اهل بیتعلیهم السلام در دل شیعیان و آزاد اندیشان مبتنی بر عقلانیت به ثبت جهانی رسیده و وجود اماکن زیارتی و بقاع متبرکه علاوه بر آثار و برکات معنوی، زنجیره پیوند عاطفی دل‌ها و قطب‌نمایی وحدت بخش گردیده و نقش مهم و موثری در توسعه همه جانبه ملی و فراملی ایفا می‌کند.

در منظومه علمی و فکری اهل بیتعلیهم السلام بلندای اندیشه و انسجام بینش را شاهدیم و در آینه کلام آنان، منشور فهم تفسیری آیات وحی الهی موج می‌زند.

وجود با برکت و با عظمت حضرت فاطمه معصومهعلیها السلام تندیسی متفاوت و میراثی ارزشمند از خاندان عصمت و طهارت است و این عیار ناب نشان می‌دهد که جنسیت و سن مانعی برای برتری و الگو بودن نیست گاه دختری کم سن و سال چنان افتخاری برای بزرگان علمی و دینی می‌شود که زمزم علم در جوار بارگاه منورشان جوشان شده و مراجع و علماء با افتخار در کنار این مضجع آرام می‌گیرند.

بی‌شک تبیین زندگانی خاندان کرامت، دیوان بزرگ شعر معرفت و چراغ راهی برای ابهامات و ایهامات در عصر جدید خواهد شد.

اندک غوری در دردانه‌های الهی و روایی ما توجه به شادی و نشاط را نمایان می‌نماید. دهه کرامت دهه شادی اهلبیتعلیهم السلام است تا ما هم با آوازه‌ای بلند ندای “در شادی اهلبیتعلیهم السلام شاد باشیم” را سر دهیم، سرود شادی بخوانیم و گامی در نشاط اجتماعی برداریم.

خداوند منان را شاکریم که توفیق خدمت و همجواری این بانوی با عظمت، مسجد مقدس جمکران و سایر بقاع متبرکه را به ما عنایت فرمود که این لطف، عنایتی الهی و دعایی از جنس نور بوده است.

اینجانب ضمن تبریک این ایام خجسته، روز دختر را به همه دختران میهن اسلامی و جهان اسلام تبریک عرض نموده و الگوگیری از اخلاق و رفتار پسندیده این بزرگ بانوی جهان اسلام را برای همه مردان و زنان و نسل جدید خواستارم.

سید مرتضی سقاییان نژاد

شهردار قم

۱۲تیرماه۱۳۹۸