41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

ناوگان اتوبوسرانی قم در حال نوسازی است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه کل ناوگان اتوبوسرانی قم در حال نوسازی است، گفت: علاوه بر نوسازی و تعمیرات اساسی کل ناوگان اتوبوسرانی قم، کل نظام مدیریت و بهره برداری از سازمان اتوبوسرانی این شهر نیز در حال تغییر است.

عباس ذاکریان قبل از ظهر امروز در دیدار شهردار قم با اصحاب رسانه، هزینه خرید هر دستگاه اتوبوس را بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال برآورد کرد و تاکید کرد: کل ناوگان اتوبوسرانی با حفظ مالکیت شهرداری برای بهره برداری به بخش خصوصی برون سپاری می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه تعمیر اساسی ۱۰۷ دستگاه اتوبوس قم در دستور کار است، گفت: ۱۷۷ دستگاه اتوبوس جدید در حال تحویل به قم و افزوده شدن با ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر است.

ذاکریان با بیان اینکه مکانیزه شدن ۱۰ پل عابر پیاده به پله برقی در سال ۹۷ در دستور کار قرار گرفت، گفت: با وجود پنج بار مناقصه برای اجرایی شدن این طرح‌ها، به دلیل نوسانات اقتصادی هیچ شرکتی حاضر به شرکت در این مناقصه‌ها نشد و این موجب شد تا با وجود تأمین اعتبار لازم برای مکانیزه کردن این طرح‌ها، این موضوع در سال ۹۷ اجرایی نشود.

وی تجهیز پل‌های عابر پیاده به آسانسور را از جمله موضوعات در دستور کار شهرداری دانست و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، چهار پل عابر پیاده که به دلیل تصادفات دارای بالاترین اولویت هستند، تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های شهرداری بازنگری در طرح جامع حمل و نقل قم است، گفت: مطالعات این طرح تا ۳ ماه آینده نهایی می‌شود که به طور قطع با اجرایی شدن این طرح شاهد افزایش ایمنی و آرام سازی تردد در سطح شهر خواهیم بود.

ذاکریان فرهنگ سازی در حوزه ترافیکی را ضروری دانست و اظهار داشت: ارتقای فرهنگ ترافیکی، استانداردسازی معابر، اصلاح هندسی معابر و همچنین نصب دوربین‌های ثبت تخلف از جمله اقدام‌هایی است که در راستای ارتقای ایمنی در قم برنامه ریزی شده است.

وی تاکید کرد: استفاده از سامانه‌های ترافیکی راهکاری مناسب برای آرام سازی ترافیکی در سطح شهر است که به دلیل اینکه عمده تجهیزات این سامانه‌ها نظارتی نیازمند تخصیص ارز هستند، برای فعال سازی آنها مشکلاتی وجود داشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به آمار بالای تصادفات و تلفات ناشی از حوادث رانندگی در بلوار آیت الله بروجردی قم، گفت: در روزهای گذشته ۱۸ دوربین ثبت تخلف در بلوار آیت الله بروجردی در ۶ نقطه نصب شده است که با نصب این دوربین‌ها شاهد بهبود چشمگیر وضعیت ترافیکی و کاهش تصادفات در این بلوار هستیم.