25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

وجود تعامل و همکاری بین شهرداری و نیروی انتظامی قم

فرمانده انتظامی استان قم گفت: تعامل و همکاری بین شهرداری و نیروی انتظامی در حدی بوده که هیچ‌گونه جدایی بین این دو نهاد مرتبط با شهروندان احساس نمی‌شود.

سردار عبدالرضا آقاخانی در یکصد و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: تعامل و همکاری بین شهرداری و نیروی انتظامی در حدی بوده که هیچ‌گونه جدایی بین این دو نهاد مرتبط با شهروندان احساس نمی‌شود.

وی افزود: نیروی انتظامی قم باید به تراز انقلاب اسلامی ارتقا وضعیت پیدا کند، مبارزه و پیشگیری از سرقت، مبارزه به شبکه‌های موادمخدر و جرائم فضای مجازی، کاهش تصادفات،ارتقای امنیت اخلاقی، مبارزه به قاچاق کالا ارز و مبارزه با اراذل‌واوباش اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی استان قم است.

آقاخانی ادامه داد: در بحث پیگیری از مواد مخدر اقدامات بسیار برجسته‌ای از سال گذشته آغاز و باقدرت فراوانی در حال نهایی شدن است، خلائی در عرصه عدم تعامل با ناجا در استان قم مشاهده نمی‌شود.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: امسال ۵ پروژه در نیروی انتظامی در جبران عقب‌ماندگی‌های این نهاد انجام می‌شود که نیازمند تعامل و همکاری شهرداری قم است، این ۵ پروژه به مناقصه گذاشته‌شده است.

آقاخانی با اشاره به اعتبارات این ۵ پروژه اعتباری، بیان کرد: بیش از ۷۰ درصد از اعتبارات این طرح‌های عمرانی تأمین‌شده است، بعضی از کلانتریهای شهر قم درشان و جایگاه شهر مقدس قم نیست، تعداد ساختمان‌های فرسوده کلانتری در قم زیاد است.

وی افزود: نیروی انتظامی در مبارزه با معضلات، فساد و نابه هنجاری‌ها بیدار و هوشیار است، نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با فساد است، اشراف نیروی انتظامی بر تخلفات فضای مجازی بسیار قابل‌توجه است، اخیراً باندی که در استان‌های شرقی کشور فعال بود ولی طعمه‌های خود را از قم انتخاب می‌کرد شناسایی و منهدم شد.