35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 6

مناسب سازی ۱۶ هزار متر مربع از پیاده روهای منطقه ۶

شهردار منطقه شش قم از انجام عملیات بهسازی و پیاده روسازی به میزان ۱۶ هزار مترمربع در خیابان امامزاده ابراهیم (ع)، بلوار کشاورز جنوبی و خیابان شهید مطهری با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، علی حاتمی فرد اظهار کرد: پروژه بهسازی گذرگاه‌های عابر پیاده با هدف سهولت در تردد شهروندان و زائران بویژه افراد کم توان یکی از اقدامات نهضت پیاده‌رو سازی است که به منظور ساماندهی و تسهیل در عبور و مرور شهروندان در حال اجرا است.

شهردار منطقه شش قم با اشاره به نقش بسزای پیاده روها در ارتباط و دسترسی شهروندان به مکان های مختلف، اظهار کرد: با توجه به فرسوده بودن پیاده رو حاشیه خیابان امامزاده ابراهیم(ع) حدفاصل خیابان آیت‌الله کاشانی تا میدان کشاورز، نیاز منطقه برای بهسازی پیاده‌رو به‌منظورسهولت تردد و رضایتمندی شهروندان، بازسازی جداول و پیاده روهای این قسمت از خیابان امامزاده ابراهیم (ع)، بلوار کشاورز جنوبی و خیابان شهید مطهری در دستور کار شهرداری منطقه ۶ قرار گرفت .

حاتمی فرد هدف از انجام چنین پروژه‌هایی را افزایش امنیت، سلامت و آرامش شهروندان دانست و افزود: برخی اوقات شهروندان هنگام عبور از عرض معابر با موانع و معارضاتی از قبیل اختلاف سطح جداول و کانال‌های آب های سطحی، باغچه‌های فضای سبز و غیره مواجه می شدند که در راستای رفع این مشکل گذرگاه‌های عابر پیاده طراحی و اجرا شد.

وی ادامه داد: در راستای اجرای این پروژه، ۱۶ هزار مترمربع از پیاده رو های سطح منطقه بهسازی و سنگفرش شد.