30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان زیباسازی

احداث یک بوستان موضوعی در هر منطقه شهر در سال ۹۸

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم از برنامه ریزی برای احداث یک بوستان موضوعی در هر منطقه شهر در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحمد موسوی منش با بیان اینکه یکی از محورهای توسعه بازی‌ها و سرگرمی‌ها در فضای شهری و عمومی بوستان‌های موضوعی هستند، اظهار کرد: اینقدر این موضوع مهم است که خیلی از مشاورین و محققین به عنوان مدارس آینده از آنها یاد می‌کنند و می‌گویند که می‌توانیم از این درگاه مفاهیم علمی و تعاریف آن را به درستی و به صورت عملی به کودکان و دانش‌آموزان منتقل کنیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با بیان اینکه در همین راستا احداث بوستان‌های موضوعی در دستور کار قرار گرفت، گفت: در سنوات گذشته دو فاز اصلی بوستان فیزیک و اعداد را کار کردیم و امسال نگرش ما متفاوت‌تر است و تلاش داریم این بوستان‌ها به صورت هدفمند و کانالیزه بتوانند در سطح شهر و مناطق هشتگانه کار شوند.

موسوی منش خاطرنشان کرد: با همین رویکرد و با نظر مساعد معاون خدمات شهری مقرر شد در هر منطقه یک بوستان موضوعی کار شود که و باید اطلاع‌رسانی هم به مراکز علمی و مدارس شود تا دانش‌آموزان از آن بهره‌برداری کنند.

وی با بیان اینکه موضوعات مختلف دسته‌بندی شده و بوستان‌ها به چند دسته علمی، تفریحی، فراغتی، منطبق بر حواس پنج‌گانه و تلفیقی تقسیم بندی شده اند، افزود: اولویت امسال بر اساس مصوبات کمیته فنی سازمان بوستان فیزیک پیشرفته‌تر، بوستان اعداد، صوت، تور، طناب و لامسه است و برای سنوات آینده هم به دنبال این هستیم که از طریق فراخوان عمومی ایده‌های جدید را جذب کنیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم گفت: در همین راستا بازدیدی از پارک‌های علم و فناوری داشتیم تا ایده‌پردازی کنیم و امیدواریم با همکاری مناطق شهرداری با اولویت کاری در هر منطقه یک بوستان موضوعی احداث کنیم.