35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

قرارداد سرمایه‌گذاری بلوار پیامبر اعظم(ص) قم به دلایل نامعلوم رد شد/اعتراض شدید اعضای شورای اسلامی شهر به تصمیم کمیته انطباق

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به تصویب بلوار پیامبر اعظم(ص) در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور، گفت: علیرغم این مهم اخیراً کمیته انطباق به دلیل نداشتن مجوز از این شورای عالی دو قرارداد سرمایه‌گذاری در این بلوار را رد کرده است.

حسین اسلامی با اشاره به مشکلات پیش‌ آمده برای توسعه بلوار پیامبر اعظم(ص)، اظهار داشت: این پروژه بزرگ با صرف هزینه هنگفت و به طول حدود هفت کیلومتر و عرض حدود یکصد متری به‌صورت معبر و بدنه‌های بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه برای احداث بلوار پیامبر اعظم(ص) حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به فروش رسیده بود، افزود: بدنه این پروژه بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش‌افزوده برای شهر بوده است که علاوه بر زیبایی‌ها، این بلوار به قطب خدماتی نیز تبدیل می‌شود.

اسلامی با اشاره به تصویب بلوار پیامبر اعظم(ص) در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور، ابراز کرد: علیرغم این مهم اخیراً کمیته انطباق به دلیل نداشتن مجوز از این شورای عالی، دو قرارداد سرمایه‌گذاری در این بلوار را رد کرده است.

اسلامی خاطرنشان کرد: این تصمیم کمیته انطباق مورد اعتراض شدید اعضای شورای اسلامی شهر واقع‌ شده است و اعضای شورا به‌اتفاق آرا بر مصوبه خود اصرار دارند و باید نظر این موضوع به هیئت حل اختلاف ارجاع شود.

وی با بیان اینکه هیئت حل اختلاف با حضور رئیس‌کل دادگستری استان و نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌‌شود، گفت: امیدواریم مصوبات شورای اسلامی شهر برای موضوعات سرمایه‌گذاری در این بلوار مورد تأیید قرار گیرد و سابقه این موارد مشابه با طی کردن مراحل قانونی قطعی می‌شود.