35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

امداد رسانی ۱۰ دستگاه ناوگان آتش‌نشانی در مانور ایمنی منطقه هشت

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: هفت دستگاه اطفای حریق، دو دستگاه نجات و یک واحد نردبان سازمان آتش‌نشانی در مانور اطفا حریق و امداد و نجات منطقه هشت امدادرسانی کردند.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری با اشاره به رشد شهرنشینی به صورت عمودی، اظهار کرد: ما جزو چهار شهر بلندمرتبه کشور هستیم و در پردیسان بیشترین بلندمرتبه سازی صورت گرفته و رفتاری که در پردیسان است با شهر متفاوت است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با تاکید بر اینکه سرعت آتش‌سوزی در ارتفاعات ۱۵ برابر سطح است، گفت: ما در ارتفاعات زمان بسیار محدودتری برای اطفاء حریق و نجات انسان‌ها داریم پس می‌طلبد که کل همشهریان و دستگاه‌های امدادی برای مقابله با بحران در این ساختمان‌ها آمادگی داشته باشند.

جعفری تصریح کرد: مانور امروز بر اساس شرایط خاص فیزیکی منطقه با حضور ارگان‌های مرتبط راه‌اندازی شد تا هماهنگی لازم شکل گرفته و مدت زمان اطفای حریق در کمترین زمان صورت گرفته و نتیجه آن نجات جان و مال انسان‌ها باشد.

وی گفت: این مانور ساعت ۸ صبح آغاز شد و نیروی انتظامی، راهور، اورژانس، مجموعه مدیریت بحران استان و شهرداری و خدمات شهری شهرداری درگیر این مانور بودند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: سناریو شامل حریق زیر زمین بود که به طبقات بالا سرایت می‌کند و با توجه به توقف در طبقات از واحد نردبان برای نجات استفاده کردیم و حریقی هم در پشت بام بود که با لوله‌کشی و آبرسانی اطفاء صورت گرفت و مابقی ساکنین طبقات از طریق راپل پایین آورده شدند و تحویل عوامل اورژانس شدند.

وی بیان کرد: هفت دستگاه اطفای حریق، دو دستگاه نجات و یک واحد نردبان سازمان آتش‌نشانی در این مانور امدادرسانی کردند.