35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

خطر ریزگردها در قم جدی است

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: باوجود بارندگی‌های مطلوب امسال همچنان معضل ریزگرد در قم جدی است، طرح‌های مشترک بین منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در کاهش از آسیب‌های ریزگردها بسیار مؤثر است.

حسن بختیاری در یکصدمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری، بیان داشت: بخشی از پهنه و مساحت قم مستعد تولید ریزگرد بوده و لازم است تدابیر درستی برای بهبود وضعیت آن‌ها دیده شود.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم در ادامه بیان کرد: اصلاح وضعیت انهار کشاورزی موجود در داخل شهر از اقدام‌های قابل‌قبولی بوده که از سال‌های گذشته آغاز و بخش عمده‌ای از آن‌ها ساماندهی شده‌اند.

وی گفت: بخشی از مجموعه انهار کشاورزی همچنان وضعیت نامطلوبی دارند و لازم است تا برای ساماندهی آن‌ها تعامل بین شهرداری و سازمان جهاد کشاورزی قوی‌تر شود.

بختیاری ادامه داد: برای حرکت در الگوهای توسعه فضای سبز شهری و الگوهای پایدار و استفاده کم‌تر از سموم باید همکاری بین سازمان جهاد کشاورزی و سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری افزایش پیدا کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با اشاره به نامه فرمانداری در ارتباط با مصوبه شورای اسلامی شهر قم با موضوع مشارکت در احداث مجتمع تجاری، اقامتی در بلوار پیامبر اعظم(ص) گفت: برخی نهادهای دولتی و ملی در امر سرمایه‌گذاری در این بلوار سنگ‌اندازی می‌کنند.

روح‌الله امراللهی ادامه داد: تمام ابعاد این بلوار در طرح تفصیلی شهر قم مورد تأیید قرار گرفته و از نظر هماهنگی با مصوبات شورای عالی ترافیک و شورای عالی شهرسازی کشور وضعیت بی‌نظیری دارد.

وی تصریح کرد: طرح‌های سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده در این بلوار استانداردهای شهرسازی، حقوق شهروندی و مسائل ترافیکی را به‌صورت کامل رعایت کرده و مشکلی در امر سرمایه‌گذاری و توسعه آن احساس نمی‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم، اضافه کرد: تراکم ۱۵۰ درصد و سطح اشغال ۲۵ درصد در این طرح کاملاً رعایت شده که نمونه آن در سطح کشور مشاهده نمی‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز دراین جلسه گفت: بلوار پیامبر اعظم(ص) یکی از ظرفیت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری شهر قم بوده که با برخی نگاه‌های موجود امکان سرمایه‌گذاری و بازگشت سرمایه‌های عمومی به شهروندان فراهم نشده است.

مجید اخوان رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات سرمایه‌گذاری در قم، گفت: طرح‌های سرمایه‌گذاری بلوار پیامبر اعظم(ص) به دلیل مشکلات طرح تفصیلی این بلوار امکان سرمایه‌گذاری وجود نداشته و نیازمند مصوبه از شورای عالی شهرسازی است.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر قم نیز گفت: اشکالات کمیته تطبیق فرمانداری در رد مصوبات شورای شهر قم در سرمایه‌گذاری‌های پیشنهادی در بلوار پیامبر(ص) اعظم شوک بزرگی به سرمایه‌گذاران وارد می‌کند.

محمود محرری با اشاره به نامه فرمانداری در ارتباط با مصوبه شورای اسلامی شهر قم با موضوع مشارکت در احداث مجتمع تجاری، اقامتی در بلوار پیامبر اعظم(ص) ادامه داد: فرمانداری قم شایسته است نسبت به حساسیت و نیاز به سرمایه‌گذاری نگاه مثبت‌تری داشته باشد.