34.1 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان تاکسی‌رانی

کنترل فشار خون ده هزار نفر راننده تاکسی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم  گفت: در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا که از ۱۵ خردادماه به مدت یک ماه برگزار می‌شود، رانندگان ناوگان تاکسیرانی شهرداری قم نیز شرکت نموده اند.

به گزارش شهرنیوز، مرتضی عزتی اظهار کرد: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا با شعار “فشار خون؛ بدانیم و اقدام کنیم” با هدف مشارکت نهادهای مدنی و فرهنگی در عرصه اطلاع‌رسانی و حساس‌سازی جامعه به منظور کاهش این بیماری مهلک از ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیر ماه ۹۸ اجرا می‌شود.

وی افزود: با تعامل بین کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر، سازمان تاکسیرانی شهرداری قم و دانشگاه علوم پزشکی قم، تبلیغات گسترده بصری در تاکسی‌های سطح شهر انجام می‌شود تا شهروندان نسبت به حضور در این طرح ترغیب شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: به‌صورت ویژه و جداگانه، رانندگان ناوگان تحت پوشش سازمان تاکسیرانی نیز مورد تست فشار خون قرار می‌گیرند.

عزتی گفت: با توجه به اینکه هدف از اجرای بسیج ملی فشار خون، افزایش آگاهی مردم نسبت به خطرات فشارخون بالا عنوان شده است، امیدواریم با اجرای این طرح  شاهد ‌کنترل بهتر این بیماری در میان شهروندان و رانندگان باشیم.