35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

آیت‌الله مصباح خطاب به شهردار قم: شما را از شهرداران موفق کشور می‌دانم

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) خطاب به دکتر سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه شما را از شهرداران موفق کشور می‌دانم، گفت: حضور شما مایه خوشبختی و خوشحالی بود که چنین فرد موفق و خدمتگزاری نصیب مردم قم شده است.

به گزارش شهرنیوز، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عصر دیروز در دیدار با شهردار قم، خطاب به دکتر سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه شما را از شهرداران موفق کشور می‌دانم اظهار کرد: حضور شما مایه خوشبختی و خوشحالی بود که چنین فرد موفق و خدمتگزاری نصیب مردم قم شده است.

وی با اشاره به اقداماتی که در شهر قم توسط شهرداری انجام می‌شود گفت: تمام شهرداری‌ها در دنیا با مشکلات متعددی مواجه هستند و این بخاطر نیازها و خواسته‌های مختلف مردم است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه در کشور ما در شهرها زمینه رشد اخلاقی کم است، گفت: گاهی در شهرها شاهد بسترهایی برای تنزل اخلاقی هستیم و این مساله‌ای عمومی است و اکثر شهرداری‌های کشور یا حتی در خارج کشور هم با آن درگیر هستند.

وی با بیان اینکه تمام شهرداری‌ها برای پاسخ‌دهی به نیازهای مردم دچار کمبودهایی هستند، افزود: کمبود بودجه، منابع مالی، مسائل اخلاقی، کمبود اعتماد عمومی و غیره در تمام شهرها وجود دارد اما در شهرداری‌های پس از انقلاب با تنوع ویژه‌ای که در فعالیت‌ها شکل گرفته باید شاهد اقداماتی متفاوت باشیم.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به وظایفی که پس از انقلاب برای شهرداری‌ها ایجاد شده است، گفت: توقعات خصوصا از شهرداری قم که مرکز انقلاب است بسیار بیشتر است؛ پس از انقلاب وظیفه فرهنگی و دینی هم به وظایف شهرداری‌ها اضافه شده است و در قم باید ویژه به این مساله توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب در تمام بخش‌ها یک بار مضاعف فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و زمینه‌سازی برای رشد آنها را ایجاد کرده است، تصریح کرد: اگر کار فرهنگی ضروری در مراکز شهرداری صورت گیرد رضایت مردم بدون صرف بودجه خاصی تامین خواهد شد و سلامت بوستان‌ها و فضاهای شهری افزایش خواهد یافت.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برنامه‌ریزی برای ارتقاء سطح فرهنگ دینی کارمندان شهرداری را ضروری عنوان کرد و گفت: با کارهای کوتاه مدت و مقطعی می‌توان اثرات قابل توجهی در حوزه فرهنگی و دینی و اخلاقی بر روی کارمندان گذاشت.

وی بیان کرد: این برنامه‌ها باید ضمن اینکه برای کارمندان نشاط آور است باید بر زندگی فردی و اجتماعی آنها اثر بگذارد.