35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

شهردار قم: بودجه شهرداری قم در سال ۹۷ به صورت کامل محقق شد

شهردار قم گفت: درصد تحقق بودجه شهرداری در سال گذشته با وجود مشکلات اقتصادی ۱۰۰ درصد بود.

به گزارش شهرنیوز؛ دکتر سقائیان‌نژاد در دیدار با آیت‌الله گرامی با اشاره به برنامه راهبردی شهرداری قم اظهار کرد: برنامه قم ۱۴۰۰ تدوین شده و تمام اقدامات در شهرداری از جمله بودجه ریزی و اجرای پروژه‌های عمرانی در چارچوب این برنامه است.
وی ادامه داد: برنامه ریزی شهرداری قم هوشمند است و بازخوردهای اقدامات شهرداری در پایان هر سال گرفته می‌شود.
شهردار قم افزود: برنامه‌های شهرداری عملیاتی بوده است و ۹۴ بودجه شهرداری قم در سال ۹۶درصد محقق شد، درصد تحقق بودجه شهرداری در سال گذشته با وجود مشکلات اقتصادی ۱۰۰ درصد بود.
سقائیان نژاد رضایت مندی مردم را محور برنامه‌های شهرداری قم دانست و تصریح کرد: تامین بودجه شهرداری از طریق مردم است و اگر مردم به شهرداری اعتماد نداشته باشند، شهرداری دچار مشکل می‌شود.
وی ادامه داد: در گذشته وانت‌بارها در خیابان‌های مختلف شهر قم بودند، ولی اکنون این وانت‌بارها به نقاط مشخصی در حاشیه شهر هدایت شدند، همچنین دستفروشان را در پیرامون حرم مطهر حضرت معصومه(س) ساماندهی کردیم و شهر قم به لحاظ تمیزی جزو بهترین شهرها است.
شهردار قم افزود: هزار و ۵۰۰ تاکسی جدید و ۱۵۰ اتوبوس جدید را وارد شهر قم کردیم، همچنین گشایش‌های خوبی در مسیرهای عبور و مرور در شهر با ساخت زیرگذر، رو گذر و خیابان‌های جدید رخ داد.
سقائیان نژاد برنامه ریزی شهرداری قم برای فضای سبز را گسترده دانست و تصریح کرد: سرانه فضای سبز در شهر از ۱۲ مترمربع به ۱۸ مترمربع رسیده است و برای رسیدن این سرانه به ۲۷ مترمربع تلاش می‌کنیم.
وی ادامه داد: بهبود منظر شهری جزو اهداف شهرداری قم است و ضوابطی را در خصوص منظر شهری برای دریافت پایان کار پیش بینی کردیم.
شهردار قم افزود: برای تفکیک از مبدا زباله در شهر قم تلاش کردیم و فرهنگ سازی در این زمینه را در دستور کار قرار دادیم، روزانه ۷۰۰ تن زباله در شهر قم از جمله ۲۰ تن زباله پزشکی تولید می‌شود، کارخانه کود کمپوست در آینده افتتاح می‌شود تا از دفن بخش زیادی از زباله شهر قم جلوگیری شود.
سقائیان نژاد با اشاره به آسفالت معابر شهر قم اظهار کرد: آسفالت ریزی در این شهر کمتر از کلان شهری مثل تهران نیست، با وجود اینکه قیمت قیر افزایش داشته است.
وی ادامه داد: تملک فاز ۵ عمار یاسر را در دستور کار داریم، اما توافق با مالکین املاک زمان بر است و برای آغاز عملیات اجرایی آن تا پایان سال تلاش می‌کنیم.
شهردار قم افزود: بلوار فردوسی حدود ۲۵ کیلومتر طول دارد که شرق شهر قم را به غرب این شهر وصل می‌کند، تکمیل این بلوار در برنامه شهرداری است.
سقائیان نژاد با اشاره به پروژه متروی شهر قم اظهار کرد: قرار بود که فاز نخست خط یک متروی شهر قم تا پایان سال ۹۷ به بهره برداری برسد، اما به دلیل تحریم‌ها این اتفاق رخ نداد.
وی ادامه داد: منوریل شهر قم یک معضل است و یک عامل تعیین کننده در حمل و نقل این شهر نیست.
شهردار قم افزود: بوستان هزار هکتاری المان‌های مختلفی مثل باغ پرندگان دارد که می‌تواند تفرجگاهی برای مردم قم و زائرین باشد.
سقائیان نژاد با اشاره به پروژه‌های شهرداری قم اظهار کرد: شهرداری در سال جاری بیش از ۹۰۰ پروژه در محلات مختلف شهر قم دارد.
وی خاطرنشان کرد: اقتصاد شهرداری‌ها به فروش تراکم وابسته است و باید درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها تعریف شود، لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده، درآمدهای شهرداری‌ها را تحت الشعاع قرار می‌دهد، همچنین تحقق مدیریت جامع شهری از موازی کاری در شهر جلوگیری می‌کند.

دیدار شهردار قم با آیت الله گرامی