28.5 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لایحه ادغام برخی سازمان های شهرداری در شورا در حال بررسی است و تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه صورت نگرفته است

عضو شورای شهر قم با بیان این که سازمان‌های شهرداری منحل نمی‌شوند، گفت: ایجاد مدیریت های شهری در ساختار شهرداری در دستور کار است

حجت‌الاسلام‌و المسلمین سید محمد آتش زر  با اشاره به لایحه ادغام سازمان تاکسیرانی، اتوبوس‌رانی و قطار شهری شهرداری قم اظهار داشت: ادغام سازمان‌ها باید با نظر وزارت کشور انجام گیرد و شهرداری‌ها نمی‌توانند بدون مجوز از وزارت کشور اقدام به این کار کنند.

وی ادامه داد: قبلاً هم این اقدام را انجام دادیم اما در وزارت کشور با اجرای آن مخالفت شده و مصوبه عملی نشده است.
آتش زر بیان داشت: تصمیم جدید شورای اسلامی شهر این است که سازمان‌ها منحل نشوند چراکه در صورت منحل شدن باید تأیید وزارت کشور را بگیریم.
وی افزود: به دنبال این هستیم که سازمان‌های شهرداری که هم‌اکنون ۱۴ سازمان است با ایجاد مدیریت در داخل شهرداری به‌صورت مدیریتی اداره کنیم.
عضو شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: به‌عنوان‌مثال چند سازمان را در ذیل مدیریت حمل‌ونقل اداره کنیم تا علاوه بر صرفه‌جویی در منابع انسانی بهره‌وری را بالا ببریم.
وی افزود: این لایحه همچنان در شورا در حال بررسی است و تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه صورت نگرفته است.
آتش زر ابراز داشت: در صورت ایجاد مدیریت وزارت کشور ایرادی به مصوبه شورای شهر نخواهد گرفت و این کار به نفع شهر و شهرداری خواهد بود.
وی ادامه داد: در صورت نهایی شدن این لایحه بحث اخذ مالیات‌های جداگانه از سازمان‌های شهرداری نیز منتفی می‌شود که به نفع شهرداری است.