35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

ادغام سازمان های حمل و نقل شهرداری به دقت بررسی شود

رییس شورای اسلامی شهر قم گفت: با توجه به در دستور کار قرار گرفتن لایحه ادغام سازمان تاکسیرانی، اتوبوسرانی و قطار شهری شهرداری قم و با توجه به اهمیت بالای این موضوع و نامه شهرداری برای تعیین تکلیف تمام سازمان ها ضروری است ابعاد این موضوع به صورت دقیق و جزئی مورد بررسی قرار گیرد.

عبدالله جلالی در نود و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم که با حضور اعضای این شورا در ساختمان شهید باکری برگزار شد ضمن تقدیر از حضور پرشور و گسترده مردم استان قم در راهپیمایی آزادی خواهانه روز قدس اظهار کرد: ملت ایران و به ویژه مردم قم با حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس در حالیکه روزه‌دار هم بودند به جهانیان نشان ‌دادند ایران خواستار آزادی کامل مناطق اشغالی فلسطین است و تا تحقق آرمان‌های مردم مظلوم فلسطین که همان تشکیل دولت مستقل، بازگشت آوارگان به سرزمین‌های خود و بیرون راندن غاصبان است بر حمایت خود از فلسطین پا بر جا هستند.

وی افزود: راهپیمایی روز قدس نه تنها دفاع از آرمان‌های فلسطین بلکه دفاع از آرمان‌های سراسر جهان اسلام و حتی انقلاب و نظام ایران است.

رییس شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: یکی از پیام‌های مهم حضور پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس به مسؤولان این است که این مردم لایق بهترین خدمات و بهترین شرایط هستند و باید بیش از پیش برای خدمت از دل و جان  برای این مردم تلاش کرد.

جلالی عنوان کرد: مدیریت شهری، شهرداری و شورای اسلامی شهر قم خدمت به مردم مؤمن قم را وظیفه مهم خود می‌دانند و مجموعه مدیریت شهری همواره در راستای خدمت به شهروندان گام بر می‌دارد و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به در دستور کار قرارگرفتن لایحه ادغام سازمان تاکسیرانی، اتوبوسرانی و قطار شهری شهرداری قم و با توجه به اهمیت بالای این موضوع و نامه شهرداری برای تعیین تکلیف تمام سازمان ها ضروری است ابعاد این موضوع به صورت دقیق و جزئی مورد بررسی قرار گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر قم اذعان کرد: به دلیل اهمیت بالا و ضرورت رسیدگی هر چه سریع‌تر در خصوص ادغام برخی از سازمان‌های شهرداری به منظور پویاتر ساختن مجموعه ساختار شهرداری قم، ابعاد این مسئله در جلسات غیر علنی تشریح و بررسی شود.

جلالی خاطرنشان کرد: تلاش برای گرفتن سهم بیشتری از اوراق مشارکت مالی اسلامی برای قم  و انتشار و استفاده از آن‌ها به دلیل اینکه ۵۰ درصد از آن به عهده دولت است می‌تواند به مدیریت شهری قم کمک کند.