29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 4

مبارزه گسترده با آفات درختان سطح منطقه ۴ از طریق سمپاشی و نصب تله نوار زرد

شهردار منطقه ۴ قم از مبارزه گسترده با آفات درختان سطح منطقه ۴ از طریق سمپاشی و نصب تله نوار زرد خبر داد.

شهردار منطقه ۴ قم از سمپاشی و نصب تله های نوار زرد بر روی درختان سطح منطقه به منظور جلوگیری از آفات و مبارزه با آنان و پیشگیری از بیماریهای احتمالی گیاهان خبر داد.
مهندس مهدی اصفهانیان مقدم شهردار منطقه ۴ افزود: در راستای حفظ و نگهداری فضای سبز و ایجاد نشاط و افزایش سرانه فضای سبز همه ساله در سطح منطقه و در فصل بهار به جهت جلوگیری از آفات گیاهی و مبارزه با آنان ، درختان و فضای سبز مورد نیاز سطح منطقه با اطلاع رسانی قبلی به شهروندان برای همکاری مورد نیاز توسط کارشناسان و عوامل مربوطه سمپاشی می گردد.
وی  بیان کرد : از اواسط اردیبهشت ماه سال جاری سمپاشی های شبانه ضمن رعایت اصول و موازین ایمنی و بهداشتی در سطح منطقه اجرا شد که طی آن مبارزه با آفات و پیشگیری از بیماریهای احتمالی بر روی درختانی از جمله نارون،ون،زیتون با ترکیب سموم تماسی نفوذی و سیستمیک به همراه روغن ولک که اثر بخشی سم را به بیشترین حالت می رساند و با استفاده از سمومی چون فوزالون ، مالاتیون ، استامیپراید ، کنفیدور و متاسیستوکس صورت گرفته است.
شهردار منطقه۴ تصریح کرد: در این اقدامات هر شب بیش ۲۰۰۰ لیتر سم با ترکیب آب مورد نیاز مصرف می شود که حدود ۹۵ درصد سطح منطقه سم پاشی شده است که علاوه بر آن حدود ۲۵۰۰ متر تله نوار زرد رنگ بر روی درختان مورد نیاز بخصوص درختان کهنسال نصب شده است.
وی در پایان با اشاره به موقعیت اقلیمی استان و شهر قم افزود: نظر به اینکه توسعه و ایجاد فضای سبز یکی از مهمترین اهداف مدیریت شهری می باشد، نگهداری و ایجاد سلامت و سرسبزی درختان و فضای سبز و بوستانهای موجود جهت ایجاد نشاط و طراوت در زندگی شهری از اقدامات مهم شهرداری می باشد.